یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۸

جلیل جعفری بنه روز یکشنبه در بازدید ازشهرک صنعتی خلخال افزود: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان های خلخال و کوثر با…

جلیل جعفری بنه روز یکشنبه در بازدید ازشهرک صنعتی خلخال افزود: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان های خلخال و کوثر با هدف توسعه اقتصادی منطقه جنوب استان ، حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این منطقه و رونق اقتصادی انجام می شود.

وی بهره مندی از معافیت مالیاتی 20 ساله صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی و سرمایه گذاران و حذف محدودیت های سرمایه گذاری خارجی در این شهرستان ها را از مزایای راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی ذکر کرد.

وی گفت: مقدمات لازم برای این کار انجام شده و با رایزنی های انجام شده با مسوولان امر در تهران موافقت مرکز کشور برای انجام این کار اخذ و مشاور برای جانمایی منطقه ویژه اقتصادی خلخال و کوثر در مساحت 500 هکتار انتخاب شده است.

وی اظهار کرد: محلی در حاشیه جاده اصلی در حال احداث خلخال به فیروزآباد برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جنوب استان انتخاب شده است.

به گزارش ایرنا ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل نیز در این بازدید از اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی خلخال و ایجاد شهرک صنعتی شماره 2 شهر خلخال خبرداد.

ابراهیم فریدی افزود: در صورت مناسب بودن اراضی مجاور پارک صنعتی خلخال واقع در حوالی روستای علی آباد این شهرستان این ناحیه صنعتی نیز در آینده تبدیل به شهرک صنعتی خواهد شد.

وی با اعلام آمادگی برای همکاری در زمینه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی منطقه جنوب استان گفت: وجود حاشیه امنیتی برای سرمایه گذاران خارجی و رفع محدودیت ها برای سرمایه گذاری همراه با حمایت های ویژه دولتی از سرمایه گذاران زمینه ساز اشتغال زایی برای بخش عظیمی از بیکاران در منطقه جنوب استان خواهد بود.

شهرستان های خلخال و کوثر در جنوب اردبیل قرار دارند.

7119/594/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.