چهارشنبه، ۱۶ فروردین ۹۶ - ۰۹:۲۲
منطقه سری ۵۱

منطقه ۵۱ یکی از پر رمز و رازترین مناطق نطامی موجود در جهان است.یک منطقه نظامی فوق سری در ایالت نوادا در آمریکا…

منطقه ۵۱ یکی از پر رمز و رازترین مناطق نطامی موجود در جهان است.یک منطقه نظامی فوق سری در ایالت نوادا در آمریکا است که گفته می‌شود که هدف این پایگاه نظامی آزمایش سیستم‌های نوین پروازی و جنگ‌افزارهای فوق سری است.به عبارتی دیگر عده‌ای بسیاری گمان می‌کنند که دولت ایالات متحده در این ناحیه از تکنولوژی‌های فرا زمینی و موجودات بیگانه نگهداری می‌کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

منطقه ۵۱ و گردانندگان و نوع کار این پایگاه فوق سری کماکان تا به امروز نامعلوم است، و حتی کارکنان پایگاه زندگی‌های بدور از عموم دارند و با دنیای خارج تقریباً هیچ تماسی ندارند.

منطقه ۵۱ نیز همواره مورد توجه سیاستمداران آمریکایی قرار داشته و در این میان هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آینده‌ی ایالات متحده اخیرا در یک حرکت غیر معمول و به‌منظور جلب حمایت مردم از کاندیداتوری او، در برنامه‌ی زنده جیمی کیمل (Jimmy Kimmel Live) درباره‌ی یوفو ها (UFO) و سایت مرموز نوادا با نام منطقه ۵۱ ابراز علاقه کرد.

منطقه سری 51

هیلاری کلینتون در این خصوص می گوید:

من قصد دارم که به این ناحیه سفری داشته باشم و امیدوارم که این امکان برای همه مردم نیز فراهم شود. اگر چیزی در آن‌جا نیست، اجازه دهید که به همه‌ی مردم بگوئیم که هیچ چیزی در آن‌جا وجود ندارد او تائید کرد که همسرش بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، در طول دوران ریاست جمهوری خود به‌دنبال اطلاعاتی درباره‌ی فرازمینی‌ها به این منطقه سفر کرده؛ اما نتیجه‌ای در بر نداشته است.

Jeffrey T. Richelson، عضو ارشد بایگانی اسناد ملی آمریکا در دانشگاه جورج واشنگتن در مصاحبه‌ای با وب‌سایت خبری Live Science گفت:

اگر کسی برای پیدا کردن بشقاب پرنده یا موجودات فضایی مرده‌ و یا هر موردی در این رابطه، قصد دارد که به این منطقه برود، گمان می‌کنم که بسیار ناامید شود

منطقه سری 51

جابجایی اشیاء مرموز و نا مشخص همچون بشقاب پرنده در منطقه سری ۵۱

بایگانی اسناد امنیت ملی (National Security Archive)، یک سازمان غیر انتفاعی بوده که در سال ۱۹۸۵ برای کشف و انتشار اسناد طبقه بندی شده‌ی دولت به عموم مردم، تاسیس شد. این مجموعه پس از اسناد مخزن دولت فدرال بیشترین فایل‌های محرمانه‌ی دولت را در اختیار دارد.

آرشیو امنیت ملی جرج واشنگتن در سال ۲۰۱۳ با انتشار بیش از ۶۰ سند درباره‌ی منطقه ۵۱ (Area 51) راز سر به مهر این منطقه را فاش کرد. در این فایل‌ها به‌روشنی به نقش منطقه ۵۱ در توسعه برنامه‌های سری و پروازهای آزمایشی ایالات متحده در دوران جنگ سرد اشاره شده بود.

منطقه سری 51

تردد اشیاء نورانی پرنده همچون تصویر زیر در این منطقه بارها توسط مردم عادی دیده شده است

[box type=”success” ]درسال ۲۰۱۳ سیا گزارشی رسمی در مورد تاریخچه یو-۲ هواپیمای شناسایی آمریکایی دوران جنگ سرد را منتشر کرد که طی آن وجود منطقه ۵۱ به طور رسمی تایید شده بود. این گزارش نشان می‌داد که در دهه ۵۰ و ۶۰، دلیل خیلی از گزارش‌هایی که در مورد «بشقاب‌پرنده‌ها» از سوی مردم منتشر شده بود به پرواز هواپیمای جاسوسی «یو-۲» و هواپیمایی دیگر مربوط می‌شد. گفته می‌شود علاوه بر لاکهید یو-۲ هواپیماهای دیگر از جمله اس آر-۷۱، و اف-۱۱۷ هم در این منطقه آزمایش‌هایی داشته‌اند.[/box]

منطقه ۵۱ یک پایگاه نظامی فوق سری در نوادا بوده و در ۱۳۰ کیلومتری از شمال غرب لاس وگاس واقع شده است. نام رسمی آن محدوده آموزش و آزمون نوادا (Nevada Test and Training Range) بوده، بخشی از پایگاه نیروی هوایی ادوارز است و به دلیل طبقه بندی نظامی فوق سری این منطقه ورود برای عموم مردم میسر نیست.

گفته می‌شود که هدف این پایگاه نظامی آزمایش سیستم‌های نوین پروازی و جنگ‌افزارهای فوق سری است؛ اما گردانندگان و نوع کار این پایگاه تاکنون نامعلوم بوده است. تا جایی که کارکنان این پایگاه به دور از عموم مردم زندگی کرده و تقریبا هیچ تماسی با دنیای خارج ندارند. در سال ۲۰۱۳ سازمان سیا پس از انتشار اسناد بایگانی امنیت ملی دانشگاه جرج واشنگتن، رسما گزارشی از تاریخچه‌ی هواپیمای شناسایی U-2 در دوران جنگ سرد را منتشر کرد و طی آن وجود منطقه ۵۱ به‌طور رسمی تائید شد. این گزارش نشان می‌داد که در دهه ۵۰ و ۶۰، دلیل خیلی از گزارش‌هایی که در مورد «بشقاب‌پرنده‌ها» از سوی مردم منتشر شده بود به پرواز هواپیمای جاسوسی «یو-۲» و هواپیمایی دیگر مربوط می‌شد.

منطقه سری 51

Roger D. Launius ، معاون برگزاری نمایشگاه‌ها در موزه‌ی بین‌المللی هوا و فضامی‌گوید: 

واقعا حائز اهمیت است که آنچه اکثر مردم درباره اتفاقات این منطقه فکر می‌کنند از آن چیزی که واقعا در این منطقه رخ داده است ازهم تفکیک شود. تصور عامه‌ مردم اینست که تکنولوژی‌های موجودات بیگانه و بشقاب پرنده‌ها توسط ارتش در این منطقه به‌صورت فوق سری نگهداری می‌شود.

اما حقیقت چیست؟ وجود آزمایشات پروازی متعدد در منطقه ۵۱ ممکن است یکی از دلایلی باشد که عامه مردم آن را با موجودات بیگانه و بشقاب پرنده‌ها مرتبط می‌دانند. این منطقه یک مکان فوق سری کاملا شناخته شده‌ای است که هواپیماهای عجیب و غریبی در داخل و خارج از آن پرواز می‌کنند.

Launius در ادامه می گوید:

صرف‌نظر از اینکه مردم درباره‌ی موجودات فرازمینی چه فکری می‌کنند، نکته‌ی مهمی در سخنان خانوم کلینتون وجود داشت. هر کسی که قرار است رئیس جمهور آمریکا شود، چه خانوم کلینتون، چه آقای ترامپ و یا هرکس دیگری به‌خوبی می‌داند که اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای در داخل دولت فدرال وجود دارد که دیگر برای امنیت ملی ما لازم نیست و باید از حالت محرمانه خارج گردد.

درحالی که او از علنی کردن اسناد دولتی در این زمینه حمایت کرد، به این نکته نیز اشاره داشت که روند غیر محرمانه کردن اسناد طبقه بندی شده‌ی دولت، کاری طاقت فرسا بوده و نیاز به تلاش قابل توجهی دارد. این پروسه ممکن است حتی با فشار رئیس جمهور نیز چندین سال به‌طول انجامد.

2 دیدگاه برای “منطقه ۵۱ پر رمز و رازترین منطقه نظامی جهان + عکس”

 1. پدرام گفت:

  عجب پر رمز و رازه

 2. علی گفت:

  جالبه … فوق سریه ولی همه می دونن کجاست!

  به نظرم بد نیس یکم بیشتر راجع به این فکر کنیم که برای چی دولت آمریکا یک محدوده جغرافیایی خاص رو در اذهان مردم این قدر مرموز و مهم جلوه داده … در حالی که گفته میشه سریه

  شاید برای اینکه فعالیت اصلی در جایی دیگر مخفیانه ادامه پیدا کنه و مردم فقط درگیر یک بازی باشن

  شما اگر مسئول این پروژه بودید
  چه می کردید ؟ …

  آیا با توجه به اهمیت بالای اون برای آمریکا
  باز هم به فعالیت در این محدوده ادامه می دادید؟

  در کنار اینها توصیه می کنم مشغول این مباحث بی اساس و بی اهمیت نشید
  شاید هدف اصلی پروژه منطقه 51 دقیقا همین بوده که شما بهش فکر کنید و راجع به آمریکا
  خیال پردازی کنید و مشغول باشید …

  خواهش می کنم یه کم فکر کن…
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *