پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۰۹

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، آیت‌الله «هاشمی رفسنجانی» صبح امروز در دو دیدار جداگانه با مسؤولان استان قزوین و مسؤولان سازمان ثبت…

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، آیت‌الله «هاشمی رفسنجانی» صبح امروز در دو دیدار جداگانه با مسؤولان استان قزوین و مسؤولان سازمان ثبت احوال کشور، تلاش برای پیشرفت کشور و تسهیل امور مربوط به مردم را ضروری دانست و گفت: هر وقت که نظام برای تقویت جایگاه خویش فراخوان می‌دهد، مردم با شوق و اشتیاق می‌آیند و دفاع از انقلاب اسلامی را وظیفه خود می‌دانند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اصالت تفکر اسلامی و مقبولیت آن نزد اکثریت جامعه، گفت: اقلیتی افراطی همیشه فرصت طلبی می‌کنند و می‌خواهند با سؤ استفاده از مفاهیم مقدس در جامعه، اهداف باندی را تأمین نمایند.

ایشان با یادآوری تندروی‌هایی که از اوایل انقلاب تاکنون انجام می‌شود، گفت: افراط و تفریط وجه مشترک افکار و رفتار آنهاست که در همه جناح وجود دارند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بحث صدور انقلاب را مصداقی برای فهم نادرست افراطیون از شعارهای جامعه دانست و گفت: منظور تسخیر کشور‌ها و دخالت در امور داخلی دیگران نبود، بلکه می‌گفتیم افکار اسلامی را آن قدر تابناک می‌دانیم که با عملکرد درست دل‌ها را تسخیر می‌کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اهداف تأسیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: هر یک از دانشجویان خارجی آن دانشگاه می‌توانستند سفیر تمدن ایران و فرهنگ اسلامی در کشورهای خود باشند که متأسفانه این مهم به دلیل دلایل روشن و قابل حل محقق نشده است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به اظهار تشکر مسؤولان قزوین که استان شدن آن را هدیه دولت سازندگی به مردم آن خطّه می‌دانستند، گفت: با آگاهی کامل و مشاوره با کار‌شناسان تشخیص دادیم که قزوین ظرفیت یک استان خوب و موفق را دارد و اعلام رسمی آن حق مردم قزوین بود.

گفتنی است، در آغاز دیدار اول که استاندار، آیت‌الله تاکندی و جمعی از مسؤولان و روحانیون قزوین حضور داشتند، ابتدا آقای مرتضی روزبه استاندار قزوین، گزارشی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان داد و سپس آقای دکتر نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین با بیان آمار دانشجویان داخلی و خارجی و ظرفیت‌های علمی و آموزشی آن برای افزایش جذب دانشجویان خارجی به بیان برخی موانع و مشکلات پرداخت.

در دیدار دوم نیز دکتر محمد ناظمی اردکانی، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جمعیت کشور و برنامه‌های این سازمان برای تعویض کارت‌های ملی به کارت‌های هوشمند که قابلیت‌های زیادی برای تمرکز اطلاعات و آمار کشور خواهد داشت، بیان کرد و گفت: با دسترسی به اطلاعات متمرکز و جامع‌تر، مسیر برای تصمیم سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان هموار‌تر می‌شود.
 
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.