سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۳۸

وزیر دادگستری گفت که اگر بسیجی مسئولیت‌پذیر هستیم باید فرهنگ بسیجی را در جامعه توسعه دهیم. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی…

وزیر دادگستری گفت که اگر بسیجی مسئولیت‌پذیر هستیم باید فرهنگ بسیجی را در جامعه توسعه دهیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی طی سخنانی در جلسه فرماندهان و مسئولان عقیدتی پایگاه‌های بسیج قوه قضاییه و وزارت دادگستری اظهار کرد:‌ ان‌شاء‌الله ما جزو بسیجی‌ها باشیم و رسم بسیجی داشته باشیم و نخواهیم فقط اسم بسیجی بودن را یدک بکشیم.

وی با یادآوری اینکه ما در تهران، 13 هزار و 500 بسیجی از کارکنان قوه قضاییه داریم، ادامه داد: ما در حدود 24 هزار کارمند در قوه قضاییه داریم و 13 هزار و 500 بسیجی از کارمندان قوه قضاییه یعنی 60 درصد؛ بنابراین باید بفهمیم آنچه که در قوه قضاییه می‌بینیم چقدر با تفکر بسیجی همراه است.

وی با طرح این سئوال که پیام‌های بسیجی ما در اداره، منزل و قضاوت و … کجاست؟ گفت: تفکر بسییحی، تفکر مهم، اساسی و ارزشمند و والاست. رمز سلامت اجتماعی ما تفکر است. در واقع رمز موفقیت و پایداری ملت‌ها این چنین است.

پورمحمدی ادامه داد: ببینید فعالان و بازیگران اتفاقاتی که در منطقه و عرصه بین‌الملل رخ می‌دهد چه کسانی هستند. یکسری از کشورهای منطقه، دولت‌ها و حکام منطقه هستند که تاثیرگذارند. باید دید که چه اندازه اقدامات آنها مورد قبول و رضایت مردمانشان بوده است. متاسفانه آنها هر کاری که می‌کنند نفرت انگیز و مشمئزکننده است. باید ببینید که فعالان سیاسی چه کاری می‌کنند. آنها یا حافظ همین جریان فاسدند یا منشاء اختلاف و درگیری هستند. آنها یا جیره خواران مستکبرین منطقه هستند یا جاده صاف کن بیگانگان.

پورمحمدی با اشاره به دولت‌های خارجی که خود را حافظ حقوق مردم و کودکان و غیره می‌دانند گفت: آن‌ها رسوایی را به اوج رساندند. رفتار آمریکایی‌ها در سطح منطقه قابل توجیه نیست و اوج رسوایی است و فقط به سود و منافع خودشان فکر می‌کنند.

وی افزود: مردک جنایتکاری که با بوش ظالم فسادهایی را در عراق و افغانستان ایجاد کرده بود و هنوز هم ادامه دارد حالا می‌گوید که اشتباه کرده‌اند. با این که ظلم و آدم کشی کرده حالا اشک تمساح می‌ریزد.

وزیر دادگستری بیان کرد: جمهوری اسلامی ما با همه‌ مشکلات و ضعف‌هایی که با تفکر بسیجی داشته است، کشوری است که در امنیت مناسب قرار دارد و از جهت سیاسی در یک موقعیت قابل قبول و احترام قرار دارد. حتی کلام خود آمریکایی‌ها این است که ما باید مدیریت و سرپرستی جمهوری اسلامی را بپذیریم.

پورمحمدی با بیان این که کمیت در بسیج وجود دارد و باید کیفیت را بالا ببریم، ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده باید فرهنگ تلاش و خدمت را سبک خوب زندگی اداری‌مان قرار دهیم. سبک خوب زندگی اداری ما، فرهنگ تلاش و خدمت است.

وی با بیان این که رهبر انقلاب فرموده که از منابع کشورمان استفاده کنیم ادامه داد: امکاناتی که در دولت است باید اداره شود ما برای 80 درصد انسان‌ها درمانده‌ایم و خوب اداره کردن را نمی‌دانیم و باید منابع‌مان را به درستی استفاده کنیم.

پورمحمدی با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر این که جمعیت کشور باید زیاد شود گفت: منظور مقام معظم رهبری این نیست که جمعیت فقیر را زیاد کنیم بلکه باید ایران توان جمعیتی‌اش را به شکل مطلوبی افزایش دهد. زیرا ظرفیت این موضوع را دارد و قرار نیست که ما جمعیت فقیر را افزایش دهیم. باید جمعیت بسیجی و سربازان خدا و منتظرین را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: قوه قضاییه معاونتی به نام معاونت فرهنگی با امکانات وسیع دارد که شما بسیجیان می‌توانید به این معاونت بروید. برای یک کاسه شدن در یک جاده مستقیم قرار گرفتن باید همت کرد و باید فرهنگ بسیجی را بکار بگیریم و بسیجیان باید به مردم بیاندیشند و منافع خود را در نظر نگیرند.

وی با اشاره به این که برگزاری یادواره شهدای قوه قضاییه کار بسیار خوبی است، گفت: برای این موضوع مناسبت خوبی همچون 7 تیر که برجسته ترین تاریخ انقلاب است را داریم و باید از همین امسال تدارک آن را ببینیم تا در سال آینده همزمان با برگزاری مراسم هفتم تیر سالروز شهدای قوه قضاییه را داشته باشیم.

پورمحمدی در ابتدای سخنان خود با گرامی داشت یاد شهدای قوه قضاییه از جمله آیت‌الله بهشتی و قدوسی اظهار کرد: کسانی که کمتر عمل می‌کنند بیشتر اهل شعار هستند و ادعایشان زیاد است، ولی نکته‌ اساسی این است که اهل استقامت و پایداری باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.