دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدصادق صالحی‌منش عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری استانداری قم با اشاره به وضعیت استان قم پیش از…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدصادق صالحی‌منش عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری استانداری قم با اشاره به وضعیت استان قم پیش از استقرار دولت یازدهم اظهار داشت: در آن زمان شهرداری و استانداری هزار و 300 میلیارد تومان بدهی داشتند و پروژه‌های نیمه کاره بسیاری رها شده بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشکلات استانداری و شهرداری بسیار کمتر شده و نمونه‌اش حل مشکل بدهی شهرداری قم به بانک ملی بود.

استاندار قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر هم استان قم و حوزه‌های علمیه توقع خاصی از دولت دارند که با توجه به اقداماتی که حوزه‌ها برای دولت انجام می‌دهند، توقع زیادی نیست.

وی افزود: حوزه‌های علمیه پشتوانه ایدئولوژیکی نظام هستند و عمده قضات، اثرگذاران مذهبی و نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها، دانشگاه‌ها، نیروهای مسلح و … را تربیت می‌کنند.

رها شدن ظرفیت فرهنگی زائران

صالحی‌منش با اشاره به زائرپذیر بودن شهر قم ادامه داد: ابتدای پذیر مسئولیت در استان قم نسبت به رقم 20 میلیون زائر سالیانه که از طریق دستگاه‌ها اعلام می‌شد، شک  داشتم اما امروز پس از رصد دوربین‌های تردد شمار می‌گویم این عدد بزرگ‌تر‌ نیز هست.

وی با اشاره به اینکه در نوروز امسال 8 میلیون نفر وارد قم شدند اضافه کرد: این یک ظرفیت فرهنگی خوب برای کشور است اما هنوز نتوانسته‌ایم از آن به خوبی استفاده کنیم و شرایطی که همین امروز هم وجود دارد با تلاش بی وقفه مدیران استانی و شهری است.

استاندار قم با اشاره به شعار امسال گفت: ما در زمینه تحقق این شعار کوتاهی نکرده‌ایم اما برخی مشکلات قانونی باید برطرف شود.

وی با اشاره به مشکل صنعت استان قم در زمینه سرمایه در گردش خاطرنشان کرد: اوایل امسال رشد خوبی در زمینه صنعت داشتیم اما معضل داعش در عراق به صادرات استان قم ضربه وارد کرد.

زمین‌گیر شدن صنعت

حجت الاسلام صالحی منش با اشاره به اینکه صنعت کم و بیش زمین‌گیر شده افزود: صادرات را از دست داده‌ایم و امروز به دنبال اهداف صادراتی جایگزین هستیم.

وی گفت: برخی از کارخانه‌ها هم به خاطر مبالغ کوچک سرمایه در گردش نمی‌توانند با تمام ظرفیت خود کار کنند که قوانین دست و پاگیر و اهمال بانک‌ها مانع از حل شدن این مشکل می‌شود.

استاندار قم ادامه داد: بانک‌ها حق ندارند بنگاه‌داری کنند بلکه باید به کمک صنعت و تولید بیایند و در مسیر تأمین سرمایه در گردش به صنایع کمک کنند.

وی با اشاره به فعال بودن 132 پروژه عمرانی در استان قم گفت: تلاش کردیم هیچ یک از این پروژه‌ها تعطیل نشود.

آغاز کنندگان منوریل ما را متهم می‌کنند

حجت الاسلام صالحی منش با اشاره به اقداماتی که برای فعال نگه داشتن پروژه منوریل انجام داده اضافه کرد: از همان ابتدا که این اقدامات را شروع کردیم عده‌ای در مقاله‌ها و مطالب خود علیه ما ناسزا گویی کردند.

وی با اشاره به اینکه هیچ طرحی نباید نیمه کاره رها شود افزود: برای برخی از این افراد پیغام دادیم که شما در زمان کلنگ زنی طرح در صف اول نشسته بودید؛ چه شده که الآن اینطور مخالفت می‌کنید؟

استاندار قم یکی از مشکلات را در زمینه اجرای طرح‌های عمرانی، بی اعتماد شدن پیمانکاران به دولت دانست و خاطرنشان کرد: هر پیمانی که بسته شده باید به پایان برسد و دولت نباید بدحساب جلوه داده شود.

وی به ضرورت توسعه شاخص‌های بودجه‌ای در استان قم اشاره کرد و ادامه داد: رئیس مجلس شورای اسلامی و مراجع تقلید نیز به این موضوع اعتقاد دارند.

مراجع دولت را می‌ستایند

حجت‌الاسلام صالحی‌منش با اشاره به رابطه خوب دولت و مراجع گفت: مراجع محترم تقلید دولت را می‌ستایند و چنین رابطه خوبی در تاریخ کم سابقه است.

وی افزود: دولت باید نسبت به خواسته‌های مراجع محترم اهتمام خاص داشته باشد چرا که جامه عمل پوشاندن به آن برای دولت آسان است.

استاندار قم به وضعیت خوب امنیتی در این استان اشاره کرد و گفت: افتخار ما این است که اخبار ما در بولتن امنیتی بسیار کم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.