پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۱

 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران  رضا خیری سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت : اكراس سياه جزء پرندگان كمياب محسوب…

 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران  رضا خیری سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت : اكراس سياه جزء پرندگان كمياب محسوب شده و بر اساس منابع این گونه تاکنون در حوالی دریای خزر و خوزستان و فارس مشاهده گردیده است و برای نخسیتن بار این پرنده کمیاب در تالاب زاويه سفلي چالدران مشاهده شد.

وی ادامه داد: اکراس سیاه گونه ای آبزی، از تیره اکراسیان و راسته لک لک سانان می باشد. 55 سانتي متر ،پرنده اي است با منقار خميده و پاهاي بلند كه از دور تقريباً سياه يك دست بنظر مي رسد ولي از نزديك پر وبال آن قهوه اي مايل به زرشكي است و بالها و دمش جلاي سبز و برنزي دارد.در حال پرواز به وسيله بدن باريك ،بالهاي بلند و نوك گرد ،گردن و پاهاي كشيده مشخص مي شود.سريع و كم دامنه بال مي زند و گهگاهي بال بازي مي كند.
 
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی باتلاقها و لجنزارهاي ساحلي را زیستگاه این پرنده برشمردوافزود:.بطور دسته جمعي و اغلب با حواصيل ها و اگرت ها در نيزارهاي وسيع با آب كم عمق و گاهي در بوته زارها يا روي درختان آشيانه مي سازد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.