سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۱

مدیرکل منابع‌طبیعی استان زنجان از وقوع آتش‌سوزی در مراتع مشجر و بخشی از جنگل‌های روستای چال از توابع شهرستان طارم و زنجان خبرداد…

مدیرکل منابع‌طبیعی استان زنجان از وقوع آتش‌سوزی در مراتع مشجر و بخشی از جنگل‌های روستای چال از توابع شهرستان طارم و زنجان خبرداد و گفت: حریق به ‌طور کامل مهار و از تخریب بیشتر منطقه جلوگیری به‌ عمل آمد.

بهمن اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه زنجان، اظهارکرد: به دلیل وزش باد و خشک‌بودن علوفه‌های مرتعی، آتش‌سوزی گسترش یافت که با حضور نیروهای از کارکنان منابع‌طبیعی شهرستان‌های طارم و زنجان و اداره‌کل منابع‌طبیعی و نیروهای هلال‌احمر طارم و تعدادی از مسافران عبوری، عملیات اطفاء با جدیت بیشتری انجام و عملیات کنترل حریق در ساعت 19 دیشب به پایان رسید.

وی تصریح‌کرد: نیروهای مستقر در منطقه عملیات تکمیل اطفاء حریق را تا ساعت 21 ادامه داده و منطقه کاملا پاک‌سازی شد.

مدیرکل منابع‌طبیعی استان زنجان با اشاره به اینکه میزان خسارت وارده به علت وقوع حریق در حال بررسی است، ادامه‌داد: احتمالاً حریق به دلیل حضور گردشگران در منطقه اتفاق افتاده و برآورد اولیه حاکی از وقوع خسارت به میزان 80 هکتار از مراتع مشجر است.

وی با اشاره به اینکه مسافران و افراد محلی باید دقت نظر لازم را داشته باشند تا مشکلی برای مراتع و جنگل‌های استان پیش نیاید، ادامه‌داد: این مناطق جزو ذخایر استان هستند و باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.