مهار آتش در جنگل‌های چالوس

فرماندار چالوس گفت: با حضور به موقع آتش‌نشانی شهرداری مرزن آباد، آتش سوزی در منطقه جنگلی طویر، مهار و از ادامه آن جلوگیری شد.

محمدباقر زندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، با اشاره به آتش سوزی‌های صورت گرفته عصر روز گذشته در مناطق جنگلی روستای طویر و کانی پل زغال، توضیح داد: بی‌دقتی و سهل انگاری مسافران و گردشگران عامل اصلی آتش سوزی در جنگل‌های شهرستان بوده است.

وی افزود: در پی گزارش حریق در منطقه کانی، عوامل آتش نشانی شهرداری چالوس با حضور در منطقه به کمک آتش نشانی شهرداری مرزن آباد آمده و حریق این نقطه با سرعت مهار شد.

فرماندار چالوس اظهار کرد: با سرعت عمل خوب و حضور به موقع عوامل آتش‌نشانی، این حوادث مهار شده و از گسترش آتش که شاید موجب بروز آتش سوزی عظیم در این مناطق می‌شد، جلوگیری شد.

وی با اشاره به دمای بالای هوا و گرمای کم سابقه در استان، به ویژه در شهرستان چالوس، افزود: مردم و گردشگران ضمن اینکه از فضا و محیط جنگل و مراتع مختلف بهره می‌گیرند باید دقت لازم را برای خاموش کردن آتش برافروخته محل اسکان خود داشته باشند و بعد از اطمینان از خاموشی آن مبادرت به ترک محل کنند تا شاهد بروز چنین مواردی نباشیم.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*