سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۷

مهدي مهدوي‌کيا، بازيکن سابق تيم ملي فوتبال کشورمان با حضور در راديو اينترنتي باشگاه سپاهان درباره حضورش در فوتبال پايه گفت: بعد از…

مهدي مهدوي‌کيا، بازيکن سابق تيم ملي فوتبال کشورمان با حضور در راديو اينترنتي باشگاه سپاهان درباره حضورش در فوتبال پايه گفت: بعد از اينکه فوتبال را کنار گذاشتم از طرف کنفدراسيون فوتبال آسيا به عنوان سفير فوتبال پايه انتخاب شدم و همان زمان هم علي دوستي‌مهر سرمربي تيم ملي جوانان بود و خودم هم دوست داشتم اگر قرار است مربي شوم همانند فوتبال پله‌پله بالا بيايم و به همين دليل اين فرصت خوبي براي من بود تا بتوانم در فوتبال پايه هم کار کنم البته همراه با کادر فني تيم جوانان سراسر ايران را گشتيم تا استعداد جديدي کشف کنيم اما متأسفانه استعداد تازه‌اي پيدا نکرديم تابه تيم اضافه شود.

وي درمورد عملکرد باشگاه سپاهان در تيم‌هاي پايه اظهار داشت: خوشبختانه سپاهان در زمينه تيم‌هاي پايه خيلي خوب کار کرده و همين حالا چهار پنج بازيکن تيم خوب جوانان از تيم‌هاي پايه سپاهان هستند. امروز در جلسه‌اي هم که با خليليان مديرعامل باشگاه سپاهان داشتم در همين زمينه صحبت کرديم و اميدوارم تعامل خوبي ميان ما و باشگاه سپاهان برقرار باشد. بايد بگويم که سپاهان و فولاد در زمينه تيم‌هاي پايه خيلي خوب کار کردند که جاي تشکر دارد.

پيشکسوت فوتبال کشورمان درباره عملکرد سپاهان در فوتبال اظهار داشت: اگر گذشته فوتبال را مرور کنيد به اين نتيجه مي‌رسيد که سپاهان همواره حضوري موفق داشته و در آسيا هم سپاهان شناخته‌شده‌ترين تيم ايراني است و به نظرم باشگاه‌هاي سپاهان و فولاد از نظر ساختار باشگاهي خوب عمل کردند و اميدوارم با تکميل ورزشگاه نقش جهان پکيج باشگاه سپاهان تکميل شود.

وي در مورد محرم نويدکيا هم خاطرنشان کرد: نويدکيا يکي از نابغه‌هاي فوتبال ما بود که اگر مصدوم نمي‌شد مي‌توانست از باشگاه بخوم به يکي از بهترين تيم‌هاي دنيا برود او يکي از بهترين پاسورهاي فوتبال ما بود.

پيشکسوت باشگاه پرسپوليس در ادامه درباره خداحافظي‌اش از فوتبال در فينال جام جهاني و در بازي پرسپوليس و سپاهان ادامه داد: آن روز يکي از روزهايي بود که هيچگاه فراموش نمي‌کنم چرا که بسيار ناراحت بودم اما وقتي دور آخر را در ورزشگاه مي‌زدم ديديم که فقط سپاهاني‌ها در ورزشگاه هستند و مرا تشويق مي‌کنند که همانجا از آنها تشکر کنم و حالا هم اين کار را مي‌کنم.

ملي‌پوش اسبق فوتبال کشورمان در خصوص عملکرد تيم ملي فوتبال ايران در جام جهاني 2014 برزيل تصريح کرد: در دو بازي اول از نظر دفاعي عالي کار کرديم اما در زمان حمله ضعيف و بدون برنامه ظاهر شديم مقابل بوسني ظاهر شديم و نتوانستيم برنامه‌هاي قبلي‌مان را انجام دهيم اما با پتانسيل فوتبال ما حضور در جام جهاني هم خوب بود و اميدوارم در آينده پيشرفت بيشتري کنيم.

مهدوي‌کيا در پاسخ به اين سؤال که بعد از ايران طرفدار کدام تيم در جام جهاني است، اظهار داشت: طبيعتاً بعد از ايران طرفدار تيم ملي آلمان هستم چرا که چند سال در اين کشور فوتبال بازي کرده‌ام و اميدوارم که اين تيم قهرمان جام جهاني شود.

وي در مورد حضور سپاهان در جام باشگاه‌هاي جهان افزود: بايد با واقعيت کنار بياييم چرا که استقلال و پرسپوليس نتوانستند به اين مسابقات راه يابند اما سپاهان توانست و اين نشان مي‌دهد که ساختار خوبي در اين باشگاه وجود دارد اما به نظرم از نظر زيرساخت‌ها بايد عملکرد بهتري داشته باشيم چرا که مي‌بينيم برخي از باشگاه‌هاي ما هنوز درگير زمين تمرين هستند. فوتبال ما فقط در دريافتي بازيکنان حرفه‌اي شده و در فاکتورهاي ديگر ضعيف بوديم و اگر هم موفقيتي به دست آمده يک موفقيت مقطعي بوده است.

وي در پايان درباره اينکه چرا هنوز همانند زمان فوتباليست‌ بودنش محبوبيت دارد، گفت: همان موقع که فوتبال بازي مي‌کردم مي‌دانستم که فوتبال يک روز تمام مي‌شود و براي همين ارتباط خوبي با مردم برقرار مي‌کردم هواداران سپاهان هم هيچگاه به من توهين نمي‌کردند و من اميدوارم امسال اين تيم بتواند باز هم به ليگ قهرمانان آسيا برگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.