جمعه، ۱۹ دی ۹۳ - ۰۷:۰۸

به گزارش میهن پست -بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: شرایط جام ملت های آسیا با جام جهانی فرق دارد و تیم…

به گزارش میهن پست -بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: شرایط جام ملت های آسیا با جام جهانی فرق دارد و تیم ملی باید در این مسابقات به فکر حمله باشد.

مهدی مهدوی‌کیا که عصر امروز جمعه در حاشیه مراسم افتتاحیه فروشگاه ورزشی‌اش با خبرنگاران گفتگو می‌کرد، در مورد ارزیابی‌اش از شانزدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا گفت: استرالیا با پیروزی برابر کویت نشان داد مدعی اصلی قهرمانی است. کره و ژاپن هم که همواره جزو کشورهای مدعلی قهرمانی هستند. ایران هم بازیکنان و سرمربی باتجربه ای دارد و می تواند در جام ملت ها تاثیر گذار باشد.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر اینکه این تیم مسابقات تدارکاتی مناسبی نداشته است خاطرنشان کرد: با این حال اعتقاد دارم تیم های آسیایی روی ایران حساب ویژه ای باز خواهند کرد. امیدوارم تیم ملی ایران بتواند از نام کشورمان در آسیا دفاع کند. بحرین، قطر و امارات پیش از این تجربیات بدی را برای فوتبال ایران رقم زده‌اند. امیدوارم بازی اول با بحرین با پیروزی همراه باشد تا به مشکل نخوریم.

وی در مورد سبک بازی تیم ملی و تفاوت هایی که این مسابقات با جام جهانی خواهد داشت گفت: شرایط جام جهانی با جام ملت‌های آسیا فرق می کند. در جام جهانی با تیم های قدرتمندی روبرو شدیم که باید از تاکتیک دفاع و ضد حمله استفاده می کرد اما از آسیا شرایط فرق دارد و تیم ها از ما می ترسند. قطعا باید برابر تیم های آسیایی به فکر حمله باشیم.

مهدی مهدوی کیا با ابراز بی اطلاعی از اتفاقی که برای علی کریمی در تیم ملی رخ داد و منجر به جدایی وی شد گفت: اعتقاد دارم حضور در جام ملت‌های آسیا می‌توانست تجربه خوبی برای کریمی باشد. با این حال در شرایط فعلی تیم ملی نیاز به حمایت دارد و همه باید کمک کنند.

کاپیتان پیشین پرسپولیس در مورد دلایل آشفتگی این باشگاه نیز گفت: باشگاه از ابتدای فصل تنش ها و تحولات زیادی داشت و باید امیدوار بود در تعطیلات لیگ برتر از این وضعیت خارج شود. امیدوارم این تیم بتواند با برطرف کردن مشکلاتش در آسیا موفق باشد.

مهدوی کیا در پایان حضور یک نفر از پرسپولس در تیم ملی را اینگونه ارزیابی کرد: پرسپولیس همیشه ستون تیم ملی بوده است اما در جام ملت‌ها فقط یک نماینده دارد که این هم به عملکرد ضعیف این تیم در ابتدای لیگ برمی‌گردد. به نظر من چهار تا پنج بازیکن این تیم می‌توانستند در تیم ملی باشند اما این سرمربی است که تصمیم می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *