دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۳ - ۰۷:۳۰

‌مدیر کل هماهنگی استان‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: مهران در حال حاضر اولویت اصلی صادرات به کشور عراق به دلیل امنیت بالای…

‌مدیر کل هماهنگی استان‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: مهران در حال حاضر اولویت اصلی صادرات به کشور عراق به دلیل امنیت بالای آن است‌.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام “محمدحسین باغ عنایت” در دیدار با استاندار ایلام اظهار کرد: با توجه به نا امنی مرزهای شمالی و غربی عراق مرز مهران در حال حاضر اصلی ترین گزینه صادرات به کشور عراق است.

مشاور رییس کل گمرک کشور افزود: در این خصوص کشورهای دیگر نیز برای صادرات از این مرز اقدام می‌کنند وبه عنوان مثال ترکیه که با کشور عراق هم مرز است، به دلیل امنیت این مرز را برای صادرات به عراق انتخاب کرده است.

باغ عنایت تصریح کرد: حجم صادرات از مرز مهران بسیار بالا رفته و نیاز است در خصوص تجهیز، ایجاد و افزایش امکانات مرز بین‌المللی مهران اقدامات لازم در سریع‌ترین زمان ممکن ایجاد شود.

مدیر‌کل هماهنگی استان‌های گمرک کشور همچنین از امضاء تفاهم‌نامه استاندار ایلام با استاندار واسط عراق در خصوص رفع مشکلات و موانع صادرات از مرز مهران قدردانی کرد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.