سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۱۰:۰۲

‌بالاخره بعد از سه ماه و اندی ماه مهر از راه رسید. ماهی که یادآور خاطرات شیرین بزرگ‌ترها و فصل تازه‌ای برای دانش‌آموزانی…

‌بالاخره بعد از سه ماه و اندی ماه مهر از راه رسید. ماهی که یادآور خاطرات شیرین بزرگ‌ترها و فصل تازه‌ای برای دانش‌آموزانی است که یا تازه وارد محیط مدرسه شده‌اند یا در کلاسی بالاتر حاضر شده و یا وارد مقطع تحصیلی جدیدی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، سه ماه تابستان با تمام ماجراهای جورواجورش گذشت و ماه مهربانی آمد، مهری که آرزوی همه‌ی ما این است که مانند نامش سرشار از مهربانی‌هایی باشد که خرداد ماه به آن همه مهربانی غبطه‌ بخوریم و انتظار مهر دیگری را بکشیم.

امروز 5 هزارو 600 کلاس درس پذیرای دانش‌آموزان ایلامی

«علی بیرانوند» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید نزدیک به 97 هزار دانش‌آموز در دوره‌های مختلف تحصیلی بهار تعلیم و تربیت را آغاز می‌کنند از این تعداد 9 هزار نفر آنان نوآموز هستند.

وی با بیان اینکه یک هزار و 300 واحد آموزشی نیز با 5 هزار و 600 کلاس درس در استان ایلام فعال هستند، اضافه کرد: برای آماده سازی مدیران مدارس، نشست‌های توجیهی با حضور کلیه مدیران مقاطع مختلف تحصیلی به منظور آمادگی هر چه بیشتر مدیران در شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان توسط ستادهای پروژه مهر برگزار شده است.

بیرانوند با اشاره به اینکه به منظور کسب اطلاع از روند پیشرفت امور مربوط به آماده‌سازی مدارس و مراکز آموزشی توسط دو گروه سه نفره ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش از مدارس بازدید به عمل آمده و وضعیت آنها رصد شده عنوان کرد: در هفته اول بازگشایی مدارس تمامی مدارس استان توسط مسئولان آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تابعه بازدید می‌شوند و در روز اول مهر نیز 160 مدرسه در سطح استان توسط 16 گروه ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان مورد بازدید قرار می‌گیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان این که شرایط لازم برای ورود دانش آموزان به مدارس مهیا شده است، تاکید کرد: نیروهای انسانی مدارس به خوبی ساماندهی شده‌اند و تمام شرایط لازم برای ورود دانش آموزان به مدارس مهیا شده است.

وی در خصوص توزیع کتاب‌های درسی افزود: توجه بیشتر به ترویج فرهنگ معنوی نماز و ایجاد فضای با نشاط برای اقامه نماز در مدارس، توجه به مدارس قرآنی و برنامه‌های این حوزه، توجه به مباحث اخلاقی و تربیتی در واحدها و مراکز آموزشی رویکرد سال تحصیلی جدید در مدارس است‌.

‌بیرانوند در پایان یادآور شد: اجرایی کردن سیاست‌های ابلاغی وزیر آموزش و پرورش، کیفیت‌بخشی به برنامه‌های آموزشی و تربیتی و ایجاد انگیزه در دانش آموزان و تقویت خلاقیت و نوآوری علمی آموزشی تربیتی در مدارس از دیگر برنامه‌های سال تحصیلی جدید استان است‌.

خانواده‌ها به آموزش و پرورش کمک کنند

مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه باید با فرهنگ‌سازی و تلاش موثر مشارکت مردم را بیشتر کنیم، چرا که بدون مشارکت آحاد مردم نمی‌تواند بر مشکلات پیش روی تعلیم و تربیت دانش آموزان فائق آید‌، تاکید کرد:

باید با فرهنگ‌سازی و تلاش موثر مشارکت مردم را بیشتر کنیم، زیرا آموزش و پرورش به تنهایی قادر نیست اهداف بلند تعلیم و تربیت را در جامعه تحقق بخشد و این دستگاه بدون مشارکت آحاد مردم نمی‌تواند بر مشکلات پیش روی تعلیم و تربیت دانش آموزان فائق آید‌.

وی همکاری و مشارکت مردم برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش را امری لازم و ضروری دانست و افزود: اگر مردم با مشکلات پیش‌روی آموزش و پرورش از نظر محدودیت منابع مالی آگاهی داشته باشند، قطعا مشارکت در تمامی ابعاد برای شکوفایی استعدادهای فرزندان خود خواهند داشت و در این راستا می‌بایست فرهنگ سازی موثری در دستور کار قرار گیرد که نقش رسانه‌ها در این راستا بسیار مهم است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان به آمادگی مطلوب استان برای بازگشایی مدارس در قالب پروژه مهر اشاره و اضافه کرد: هدف از تشکیل ستاد پروژه مهر تدارک، پیش بینی، آماده سازی و برنامه‌ریزی برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید است و این برنامه‌ها در زمینه‌های ساماندهی نیروی انسانی، تعمیر و تجهیز، توجیه و تبلیغ، نظارت و ارزیابی،‌ انتصابات و فعالیت‌های بازگشایی مدارس در سطوح استانی، منطقه‌ای و مدرسه‌ای، برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.

برنامه‌های مدارس جذاب شوند

بیراوند به شادابی و نشاط جامعه برای آغاز سال تحصیلی اشاره و تصریح کرد: برنامه‌های آموزش و پرورش و شادابی محیط مدارس باید به گونه‌ای باشد که امرور اول مهر یک خاطره خوش را برای دانش آموزان و اولیای آنان به همراه داشته باشد.

‌وی بر لزوم کیفی‌سازی برنامه‌ها تأکید و تصریح کرد: ما باید متناسب با سیاست‌های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش تمام توان خود را برای انجام فعالیت‌های مفید و موثر در مدارس بکار بندیم‌.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ضرورت آمادگی کامل دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت برای شروع سال تحصیلی جدید را خاطر نشان کرد و گفت: همایش‌های آموزشی و توجیهی مدیران و روسای ادارات آموزش و پرورش تابعه، مدیران و معاونان و سرایداران مدارس، و دست‌اندر کاران تاثیر گذار و مرتبط با موضوع پروژه مهر برگزار و استان از حیث آمادگی برای بازگشایی مدارس در شرایط مطلوبی قرار دارد.

بیرانوند به مشارکت خوب دستگاه‌های استانی برای آماده کردن جامعه به منظور ورود به سال تحصیلی جدید عنوان کرد: امسال نیز برنامه‌ریزی لازم برای فراهم آوردن زمینه تداوم مشارکت سایر دستگاه‌ها همچون سنوات گذشته در امر بازگشایی مدارس فراهم شده است‌.

خانواده‌ها در انتخاب سرویس مدارس دقت کنند

سرهنگ «محمد رسولی»، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: مدیران مدارس و خانواده‌ها باید در انتخاب سرویس مدارس توجه بیشتری داشته و سرویس‌هایی را انتخاب کنند که شرایط اخلاقی، حرفه‌ای و اجتماعی لازم برای جابجایی دانش‌آموزان را داشته باشد.

وی افزود: در سال گذشته خودروهایی که در قالب سرویس مدارس فعالیت داشته‌اند، ضمن آموزش با تخلفات آنان نیز برخورد قانونی صورت گرفته است، امسال ‌آموزش رانندگان سرویس مدارس صورت گرفته و گواهینامه آموزشی نیز برای آنها صادر شده است.

رسولی با اشاره به اینکه کارگاه آموزشی ویژه رانندگان حمل نقل عمومی و سرویس مدارس در دستور کار است، خاطرنشان کرد: در هفته‌های ابتدایی سال تحصیلی به جهت تسهیل در عبور مرور اجازه هیچ نوع حفاری‌ یا روکش آسفالت در سطح شهر داده نخواهد شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام اضافه کرد: راهنمایی و رانندگی به جهت تسهیل در عبور و مرور در خیابان‌ها و میادین اطراف مدارس مستقر می‌شوند، لذا از رانندگان تقاضامندیم ضمن همکاری با پرسنل راهنمایی و رانندگی از توقف‌های دوبله‌ یا توقف‌هایی که منجر به سد معبر می‌شوند، جدا خودداری کنند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.