دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۳

حمید تهرانفر در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه از این پس تنها مرجع ارائه مجوز به فعالیت صرافی ها، بانک مرکزی…

حمید تهرانفر در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه از این پس تنها مرجع ارائه مجوز به فعالیت صرافی ها، بانک مرکزی است، گفت: دوگانگی ارائه مجوز به صرافی ها از بین رفته است و دیگر اتحادیه طلا و جواهر مجوز فعالیت صرافی ها را صادر نمی کند.

معاون نظارتی بانک مرکزی با اعلام اینکه صرافی ها برای ادامه کار لازم است که تا پایان تیرماه به بانک مرکزی مراجعه کرده و اسامی خود را ارائه دهند، افزود: در حال حاضر فضا برای فعالیت صرافی های غیرمجاز بسته شده و انضباط آنها بیش از گذشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر صرافی ای برای اخذ مجوز در این مدت زمان تعیین شده تا پایان تیرماه به بانک مرکزی مراجعه نکند باید کار خود را کنار بگذارد.

تهرانفر از برنامه بانک مرکزی برای نظارت بیشتر بر فعالیت بانک ها خبر داد و عنوان کرد: پایه های نظارتی بانک مرکزی بر سیستم بانکی قوی تر می شود.

وی گفت: بعضا مشاهده می شود که برخی مسئولان و نمایندگان مجلس اظهارنظرهایی در مورد نحوه نظارت  بر فعالیت بانکها می کنند که با واقعیت نظارت بانک مرکزی تطبیق ندارد.

این مقام مسئول در بانک مرکزی از برنامه این بانک برای انسجام بخشی و قاعده مند کردن فعالیت بانک ها در اقتصاد، شفاف سازی عملکرد آنها و نظم بخشیدن به اطلاعات درونی بانک ها در سال جاری خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.