جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۵:۳۱

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد شاهچراغی در خطبه های این هفته نماز جمعه سمنان پاسداشت حرمت های ماه محرم و…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد شاهچراغی در خطبه های این هفته نماز جمعه سمنان پاسداشت حرمت های ماه محرم و صفر و زنده کردن بزرگترین و مهمترین درس عاشورا یعنی امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شد و گفت: آغاز ماه محرم می تواند، شروعی خوبی برای بهتر برگزار شدن مسئله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه توسط ملت ودولت باشد.

وی با یادآوری این مطلب که حرمت گذاری برای محرم و صفر از نشانه های بارز تقوا در میان شیعیان است افزود: امر به معروف و نهی از منکر جلوگیری از بدی ها و توجه به حق و صبر است همانطور که ما در واقعه عاشورا این مطلب را به وضوح مشاهده می کنیم.

امام جمعه سمنان در بخش دیگری از سخنانش یاد و خاطره مرحوم آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری را گرامیداشت و خاطر نشان کرد: وی مدافع اسلام و انقلاب بود و در همه عمر خود در خط ولایت حرکت کرد.

شاهچراغی تاکید کرد: آیت الله مهدوی کنی همان حرمتی که برای امام راحل (ره) قائل بود برای رهبری نیز قائل بود و همواره در خط ولایت و رهبری حرکت کرد.

وی همچنین یاد رشادت های دلیر مردان عرصه هشت سال دفاع مقدس و شهیدانی چون حسین فهمیده را گرامی داشت و تصریح کرد: زیباترین بسیج، بسیج دانش آموزی است و زیربنای حرکت های بسیجی در بسیج دانش آموزی شکل می گیرد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.