جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب بعد از ظهر پنج شنبه در همایش شوراهای اسلامی شهرستان گرمسار در محل فرمانداری این شهرستان ضمن…

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب بعد از ظهر پنج شنبه در همایش شوراهای اسلامی شهرستان گرمسار در محل فرمانداری این شهرستان ضمن یادآوری این نکته که در اشتغال کشور خلا قانونی اصلاح قانون کار داریم که نیازمند قانون جامع است تا  بتوان مشکلات آن برطرف کرد اذعان داشت: بزگترین مصیبت جامعه زمانی است که نشود قشر جوان جامعه را با فرهنگ کار و تلاش آشنا کرد.

وی با اشاره به این که در دولت قبل اصلاح قانون کار با عنوان تیم کانون کار فرمایی کارگران و دولت در وزارت رفاه آغاز به کار کرد و سایت ثانون کارگر آماده شد ابراز داشت: متاسفانه با پایان یافتن عمر دولت دهم فرصت ارائه لایحه و پیشنهادات دولت فراهم نشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که یکی از مهمترین شرایط رسیدن به شکوفایی اقتصادی پیمودن مسیر تولید است اظهار داشت: جامعه پاک و کانون خانوادگی سالم نیازمند پویایی اقتصاد با کار و تلاش و توجه به تولید است.

ورود به دسته بندی های سیاسی سمی مهلک برای شوراها است

فرماندار شهرستان گرمسار نز در این همایش با اشاره به اینکه شوراها بایستی از ایجاد منازعات قومی جلوگیری و از آن فاصله بگیرند گفت: ورود شوراها به دسته بندی های سیاسی سم مهلکی برای اعضای شورا و مردم منطقه خواهد بود.

داریوش طاهری افزود: استفاده از دانش و تخصص شورا های کشور در راستای اعتماد سازی و رفع مشکلات منطقه ای و محلی موجب فراهم شدن زمینه رشد اقتصادی و فرهنگی جامعه می شود.

وی با اشاره به این مطلب که پس از 35 سال آزمون و خطا باید خود را آماده کنیم تا در خاورمیانه حرف اول را در علم، اقتصاد و فناوری بزنیم خاطر نشان کرد: سعی ما در سالجاری این است که با اجرای قوی و منطقی فاز دوم هدفمندی یارانه ها، رونق اقتصادی و توسعه بستر پایداری اقتصادی و اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور برسانیم.

فرماندار شهرستان گرمسار تصریح کرد: در شوراها باید اصل بر خدمت گذاری صادقانه به مردم باشد چرا که این فرصت به صورت محدود در اختیار آن هاست و غیر از این انتظار دیگری از شورا وجود ندارد.

تشکیل شوراهای فرهنگی در سطح شهرستان گرمسار به زودی اجرایی می شود

مدیر کل امور روستایی استانداری سمنان نیز در این همایش از تشکیل شوراهای فرهنگی در سطح شهرستان گرمسار و آرادان و اجرایی شدن این طرح خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این طرح، از این پس فعالیت های روستایی رصد خواهد شد تا راهکار اجرایی مناسب هر روستا مشخص شود.

کمال طاهریان با یادآوری این مطلب که در دنیای کنونی فرهنگ و اقتصاد ما مورد هجوم است و بایستی اهتمام کنیم با افزایش توان اقتصادی عزت مان در دنیا افزایش یابد تصریح کرد: برای جلوگیری از تهاجم دشمن باید اندیشه دینی و باورهای مذهبی خود را بازسازی و تقویت کنیم.

وی با تاکید بر ایجاد اشتغال روستایی در سالجاری با حمایت دولت و همکاری شوراها و دهیاری های هر روستا افزود: بر اساس قانون سال 93 وجوه دریافتی شوراها در روستاها صرفا برای فعالیت های شوراهای روستایی است و درروستاها هزینه خواهد شد.

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری سمنان در خاتمه با اشاره به اینکه در آمد ارزش افزوده باید بر اساس قوانین بین شهرداری ها و دهیاری ها توزیع شود خاطر نشان کرد: متاسفانه 15 درصد جمعیت روستایی استان به خصوص روستاهای بدون دهیاری از در آمد مالیات بر ارزش افزوده بهره مند نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.