دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۹ - ۱۱:۳۶
مهمترین نکات در خرید ردیاب خودرو

خرید ردیاب خودرو می تواند یک آرامش خاطر برای شما باشد که در هر لحظه بدانید خودرو شما دقیقا در کجا قرار دارد….

خرید ردیاب خودرو می تواند یک آرامش خاطر برای شما باشد که در هر لحظه بدانید خودرو شما دقیقا در کجا قرار دارد. در این مطلب مهمترین نکات در خرید ردیاب خودرو  را ارائه خواهیم کرد.

صدها مدل ردیاب خودرو در بازار وجود دارد و این یعنی انتخاب برایمان آسان نیست. اینجا برایتان نکاتی نوشته‌ایم که برای خرید ردیاب خودرو به شما کمک می‌کند. با خواندن این مطلب اطلاعات دقیق و شفافی در این باره خواهید داشت.

انواع اصلی ردیاب‌های خودرو را بشناسید

پیش از خرید ردیاب خودرو باید انواع آن را بشناسید تا بتوانید نوع مناسب خود را تهیه کنید. دو نوع سیستم ردیاب خودرو ، فعال و غیرفعال، در بازار وجود دارد:

مهمترین نکات در خرید ردیاب خودرو

ردیاب‌های فعال

این نوع ردیاب دائما به ماهواره متصل است و اطلاعات را به آن ارسال می‌کند. بدین ترتیب شما با فشردن یک دکمه یا استفاده از وب‌سایت یا اپلیکیشن می‌توانید به اطلاعات لحظه‌ای دست بیابید. در این حالت می‌توانید مکان دقیق خودرو را در لحظه مشاهده کنید. اما این نوع ردیابی بسیار هزینه‌بر است و باید ماهانه هزینه اشتراک بپردازید.

ردیاب‌های غیرفعال

این نوع ردیاب‌ها برعکس ردیاب‌های فعال، اطلاعات را منتقل نمی‌کنند. آنها اگرچه به ماهواره جی‌پی‌اس بالای زمین متصل می‌ماند، فقط اطلاعات مربوط به حرکت خودرو و مسیر حرکت آن را در خود ذخیره می‌کند و هر وقت شما لپ‌تاپ یا تبلت‌تان را به آن متصل کردید، اطلاعات ذخیره‌شده را دانلود کرده و از تمام حرکات خودرو در مدت زمانی که به ماهواره متصل نبودید، باخبر می‌شوید.

با این روش دیگر مجبور به پرداخت هزینه ماهانه نیستید اما نمی‌توانید در لحظه به اطلاعات دسترسی داشته باشید. اگر می‌خواهید بدون پرداخت اشتراک از ردیاب خودرو استفاده کنید، این نوع ردیاب مناسب‌تان است.

ردیاب‌های باتری‌دار و سیمی

برخی از ردیاب‌های خودرو باتری‌دار و برخی دیگر سیمی هستند. ردیاب‌های باتری‌دار، به جای استفاده از سیم، به باتری مجهز هستند و به همین دلیل می‌توان آنها را جابه‌جا کرد. باتری‌های این نوع ردیاب‌ها باید از بهترین جنس باتری‌ها باشند تا ردیاب خودرو بتواند مدت زمان زیادی فعال باقی بماند. آنها معمولا از نوع لیتیومی هستند.

مهمترین نکات در خرید ردیاب خودرو

شارژ باتری‌های لیتیومی تعبیه شده در سیستم‌های ردیاب تا دو هفته دوام می‌آورد. همچنین برخی از ردیاب‌ها، بسته‌های باتری‌ اضافه دارند و به شما این امکان را می‌دهند که با یک بار شارژ تا ۶ ماه از سیستم ردیاب خودرو استفاده کنید.

ردیاب‌های سیمی داشبورد نوع دیگری از ردیاب‌های خودرو هستند که کار با آنها برای کاربر آسان‌تر است. انرژی این ردیاب‌ها مستقیما از باتری خودرو و با استفاده از سیم تامین می‌شود. بنابراین دیگر لازم نیست، نگران تمام شدن شارژ باتری ردیاب‌ خودرو باشید.

البته باز هم باید مرتب از درست کار کردن آن مطمئن شوید و همیشه آن را بررسی کنید. همچنین باید بدانید که ردیاب خودرو چقدر انرژی از باتری خودرویتان مصرف می‌کند و آیا روی عملکرد بقیه سیستم‌هایتان اثر دارد یا خیر.

مهمترین نکات در خرید ردیاب خودرو

هنگام خرید ردیاب جی‌پی‌اس خودرو باید به ویژگی‌های آن توجه کنید. ر به جمله ردیاب های گوناگونی برای انواع وسایل نقلیه تولید شده اند مانند ردیاب موتورسیکلت ، خودرو های شخصی، کامیون ها، ون ها تولید شده است. بدین ترتیب بهترین ردیاب‌های خودروها، با توجه به جدیدترین ابداعات‌ و توسعه‌هایشان وارد صنعت جی‌پی‌اس شده‌اند.

هنگام جستجو برای خرید یک سیستم ردیاب جی‌پی‌اس، اولین کاری که باید انجام دهید، تعیین هدف‌تان از خرید این سیستم است. مطمئن باشید که می‌دانید سیستم ردیاب وسیله‌نقلیه را برای چه کاری می‌خواهید، ویژگی‌های مورد نیازتان چیست و چه بودجه‌ای در اختیار دارید.

مهمترین نکات در خرید ردیاب خودرو

ردیاب‌های متنوعی در قیمت‌های مختلف -از حدود ۵۰۰هزار تا ۴میلیون تومان- در بازار وجود دارد و هنگام خرید باید به یکسری از ویژگی‌ها توجه کنید تا خرید خوبی داشته باشید.

مطمئن‌ترین ردیاب‌های جی‌پی‌اس خودرو، از نظر کاربرد و همچنین قیمت، ردیاب‌هایی هستند که نرم‌افزار ردیابی جی‌پی‌اس و اپلیکیشن تلفن همراه داشته‌اند. این ردیاب‌ها می‌توانند مکان وسایل نقلیه را ردیابی کنند و نیاز نباشد برای خرید سیستم‌های مجزای جی‌پی‌اس، کلی هزینه کرد.
ویژگی‌های مهمی که باید قبل از خرید به آنها دقت کنید

طراحی و ویژگی‌های ابزار ردیابی

ردیاب خودرو معمولا در جایی مخفی و زیر خودرو درون یک جعبه کوچک جاسازی می‌شود. بنابراین باید بسیار محکم و همچنین ضدآب باشد تا بتواند تمام شرایط سخت زیست‌محیطی را تحمل کرده و صدمه‌ای نبیند. هنگام خرید مراقب باشید جعبه آن هم محکم باشد تا بتواند از ردیاب در برابر خرده‌سنگ‌های روی جاده مراقبت کند.

همچنین سیستم جی‌پی‌اس و آنتن جی‌اس‌ام (سیستم جهانی مربوط به ارتباطات تلفن همراه) باید درون ردیاب در مکان مناسبی قرار گرفته باشد تا بتواند علائم ارسالی از ماهواره را به‌خوبی دریافت کند و اطلاعات مکانی را از طریق آنتن جی‌اس‌ام، منتقل کند.

جدیدترین ابزارهای ردیاب به جای آنتن جی‌اس‌ام به GNSS (سیستم ماهواره‌ای ناوبری جهانی) مجهز هستند. در این سیستم، اطلاعات ارسالی از چهار ماهواره مختلف با هم ترکیب شده و موقعیت مکانی خودرو با دقت بسیار بالایی تعیین می‌شود.

بنابراین هنگام خرید ردیاب مطمئن باشید که آن با سیستم GNSS سازگاری داشته باشد.

ردیابی مکان در لحظه

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ردیاب وسیله نقلیه این است که به کاربر امکان مشاهده مکان وسیله نقلیه را در لحظه بدهد. این ویژگی آن را در مقایسه با آژیرهای دزدگیرهای خودرو متمایز می‌کند. اما ردیاب‌های دیگری در بازار وجود دارند که این ویژگی را ندارند یا از فناوری جی‌پی‌اس استفاده نمی‌کنند.

برخی از این ردیاب‌ها محل وسیله نقلیه را در حافظه خود ذخیره کرده و بعدا در اختیار کاربر قرار می‌دهند. بنابراین هنگام خرید ردیاب، نوعی از آن را انتخاب کنید که بتواند مکان وسیله نقلیه را در لحظه منتقل کرده و گزارش دهد.

به‌روزرسانی تعیین مکان وسیله نقلیه

به‌روزرسانی اطلاعات مربوط به محل قرار گرفتن وسیله نقلیه و اینکه هر چند وقت یک‌بار این کار انجام شود، بسیار مهم است. ردیاب‌های وسیله نقلیه موجود در بازار دارای تنظیمات به‌روزرسانی حداقلی و حداکثری هستند.

یک ردیاب خوب و مناسب باید بتواند هر چند وقت یکبار، مکان جدید خودرو را گزارش کند. بهترین حالت این است که هر ۵ تا ۱۰ ثانیه یکبار مکان خودرو را گزارش دهد. برخی از ردیاب‌ها، هر ۳۰ تا ۶۰ ثانیه این کار را انجام می‌دهند که برای ردیابی یک وسیله نقلیه مطلوب نیست. زیرا بدین ترتیب نمی‌توانید به‌راحتی مکان خودرو را روی نقشه شناسایی کنید.

اپلیکیشن تلفن همراه

ردیاب‌های وسیله نقلیه، از انواع ابزارهایی نیستند که هر روز با آنها سروکار داشته باشید. بیشتر مردم فقط ابزار را نصب می‌کنند و تا ماه‌ها حتی سال‌ها نگاهی هم به ردیاب نمی‌اندازند. اما چیزی که شما با آن سروکار دارید، نرم‌افزار ردیابی جی‌پی‌اس است. بنابراین هنگام خرید ردیاب، به سراغ برندی بروید که نرم‌افزار قابل اعتمادی به شما ارائه دهد.

مهمترین نکات در خرید ردیاب خودرو

مهمترین نکات در خرید ردیاب خودرو

وقتی که بیرون هستید و می‌خواهید بدانید که وسیله نقلیه‌تان کجاست، استفاده از اپلیکیشن‌های موجود تلفن همراه، کارتان را راحت می‌کند. اگر به کامپیوتر دسترسی نداشته باشید یا حتی خارج از کشور باشید، هنوز هم می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن، مکان خودرویتان را بیابید.

استفاده بین‌المللی از ردیاب

اگر دایما در حال سفر به خارج از کشور هستید، بنابراین نوعی ردیاب انتخاب کنید که اطلاعات دریافتی را بتواند با استفاده از جی‌پی‌اس به خارج از کشور هم منتقل کند. بسیاری از ردیاب‌ها فقط مختص کشور کاربر ردیاب هستند. اما اگر ردیابی بخرید که این ویژگی را هم داشته باشد، می‌توانید در سفرهای خارج از کشور هم از ردیابی مکان خودرویتان مطمئن باشید.

اشتراک ردیاب و پشتیبانی

در برخی از ردیاب‌ها برای استفاده از نرم‌افزارهای ردیابی باید ماهانه هزینه اشتراک بپردازید. اما برخی از سیستم‌های ردیاب، هزینه‌های مربوطه را روی دستگاه حساب کرده و شما مجبور به پرداخت ماهانه نیستید.

مهمترین نکات در خرید ردیاب خودرو

استفاده از ردیاب جی‌پی‌اس، آخرین خط دفاعی مراقبت از خودروست. بنابراین ردیابی تهیه کنید که امکانات پشتیبانی از مشتری داشته باشد. از تولیدکنندگانی خرید کنید که شماره تلفنی برای تماس مستقیم با آنها ارائه شده باشد. در این صورت هر زمان که در مورد ردیاب خودرویتان با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید با آنها تماس گرفته و راهنمایی بخواهید.

در ضمن دستگاه ردیاب خودرو حتما باید حداقل یک سال ضمانت داشته باشد. ردیاب بدون ضمانت‌نامه، مطمئن نیست. زیرا اگر دستگاه فروخته شده، خراب یا بی‌کیفیت باشد، کاری از دست‌تان برنمی‌آید و نمی‌توانید دستگاه را پس بدهید.

[highlight]منبع: thedrive[/highlight]

 

یک دیدگاه برای “مهمترین نکات در خرید ردیاب خودرو”

  1. مهسا گفت:

    ممنون از مطلب خوبتون
    من میخواستم ردیاب خودرو بخرم
    و این مطلب شما واقعا کمکم کرد
    پارکینگ نداریم و واقعا از بابت سرقت نگرانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.