چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۰۷:۳۳

رییس جهاد دانشگاهی واحد لرستان معتقد است این نهاد تشکیل نشده که اداره‎ای به ادارات استان اضافه شود بلکه هدف‎های بزرگ‎تری دارد. به…

رییس جهاد دانشگاهی واحد لرستان معتقد است این نهاد تشکیل نشده که اداره‎ای به ادارات استان اضافه شود بلکه هدف‎های بزرگ‎تری دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه لرستان، سید”علی‌نادر دهقانی الوار”، در دیدار اعضای جهاد دانشگاهی با نماینده ولی‌فقیه در استان، گفت: هرگاه جهاد دانشگاهی در مسئله‌ای به‌ بن‌بست می‌خورد به مقام معظم رهبری به‌عنوان مأمن و پناهگاه مراجعه می‌کند، در دیداری که با ایشان داشتیم فرمودند کارهای جهاد دانشگاهی را تأیید می‎کنم. در استان نیز هر وقت ما مشکلی داشته باشیم به نماینده ولی‎فقیه مراجعه می‎کنیم.

وی با یادآوری اینکه جهاد دانشگاهی نهادی انقلابی با ابعاد متنوعی از فعالیت است، تصریح کرد: تأیید کارهای جهاد دانشگاهی توسط مقام معظم رهبری مهمترین سرمایه و پشتوانه جهت تبدیل مدل‎ها و الگوهای آزمایشگاه‎ها به فضای کاربردی برای این نهاد محسوب می‎شود.

دهقانی به وضعیت فعلی لرستان اشاره کرد و با تأکید بر اینکه از لحاظ بکارگیری و فرآوری منابع بالقوه برای توسعه استان موفق عمل نکرده‎ایم، افزود: این نهاد تلاش دارد که در این حوزه فعالیت کند.

رییس جهاد دانشگاهی واحد لرستان، ادامه داد: شاخص‎های توسعه در استان خوب نیستند و جهاد دانشگاهی با این هدف‎گیری آمده که با تلفیق کار و علم براساس منابع محیطی و انسانی سعی کند الگوها و مدل‎های موفقی برای توسعه اقتصاد استان طراحی و اجرا کند.

دهقانی در ادامه تأکید کرد: جهاد دانشگاهی لرستان تشکیل نشده که یک اداره به ادارات استان اضافه شود، ما آمده‎ایم در توسعه استان نقش داشته باشیم و در این راستا حرکت می‎کنیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون طرح‌های زیادی با پشتیبانی جهاد دانشگاهی لرستان اجرایی شده است، تصریح کرد: در مواردی با حمایت‎هایی که از برخی طرح‎های موجود به لحاظ اصلاح فرایندهای تولید در بستر فناوری داشته‎ایم، 100 درصد راندمان افزایش و ده‎ها مورد به تعداد شاغلان اضافه شده و این مزیت کار علمی مبتنی بر پژوهش است.

رییس جهاد دانشگاهی واحد لرستان، یادآور شد: آماده پذیرش مسئولیت‎های سنگین هستیم و از مدیریت ارشد استان تقاضا دارم کارهای بزرگ را به ما محول کند. آمادگی داریم براساس توانمندی که در مجموعه جهاد دانشگاهی وجود دارد کارهای بزرگ را برای رشد استان طراحی و اجرا کنیم. واقعاً بلد نیستیم کارهای کوچک انجام دهیم و این خصوصیت یک نهاد انقلابی است که در اجرای کارهای بزرگ موفق‎تر است.

دهقانی تصریح کرد: شاهد این امر را می‌توان پژوهشکده رویان دانست که در سطح کشور و منطقه نظیر و نمونه ندارد، به همین دلیل است که جهاد از مسوولان انتظار دارد به ما اعتماد کنند. جهاد دانشگاهی قابل اعتماد، اعتنا و معتقد به آرمان‌های انقلاب بوده و نهادی است که در زمینه اعتلای نظام فعالیت دارد و کارهای بزرگ انجام می‎دهد.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال، افزود: یکی از کارهای جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی است و با توجه به هویت جهادی در راستای تحقق نام سال به‌ویژه فرهنگ، جهاد دانشگاهی برنامه‌های زیادی دارد که بدون کم‌وکاست تصویب شده و اجرا خواهد شد.

دهقانی با بیان اینکه برگزاری همایش ملی علوی، امسال به جهاد دانشگاهی لرستان محول شده است، ادامه داد: ما از خودمان توقع داریم که این همایش را بهتر از دیگران برگزار کنیم و در این راستا درصددیم در کنار همایش، کنگره شعر علوی، نمایشگاه آثار هنری و تجسمی و فعالیت‌های علمی، پژوهشی و کاربردی را نیز داشته باشیم.

رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه مقالاتی که در دوره‌های قبلی همایش به دبیرخانه این جشنواره رسیده، اکنون قابل دسترسی نیست، گفت: ما درصددیم که دبیرخانه دائمی راه‎اندازی کنیم تا بتوانیم سال‌های آتی به مقالات ارسالی به همایش دسترسی داشته باشیم.

عضو هیأت علمی جهاد دانشگاهی لرستان، تصریح کرد: در این راستا تاکنون گروه علمی و اجرایی این همایش تشکیل شده و خیلی خوب کار می‎کنند. با امید خدا این همایش مهم به نحواحسن اجرا می‎شود و جهاد دانشگاهی روسفید خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *