شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۲

 آقایان قبل از تمرین در ورزشگاه باید خوردنیهایی را بخورند. اما چه مواد غذایی باید مصرف کنند.  یک رژیم غذایی خوب باید  شامل…

khordanihaye varzeshi مواد خوردنی که آقایان باید قبل از رفتن به ورزشگاه بخورند

 آقایان قبل از تمرین در ورزشگاه باید خوردنیهایی را بخورند. اما چه مواد غذایی باید مصرف کنندیک رژیم غذایی خوب باید  شامل پروتئین، ویتامین و مواد معدنی، و همچنین مایعات به اندازه کافی  باشد.


قبل از رفتن به سالن ورزش بدن باید با گلیکوژن پر شده باشد. از آنجا که اگر سطح گلیکوژن کاهش یابد، شما احساس خستگی  میکنید و دیگر انرژی و توان کافی را برای ورزش کردن ندارید غذاهای غنی از گلیکوژن باید دو تا سه ساعت قبل از رفتن به سالن ورزش مصرف  شود. علاوه بر این،  همچنین باید  مصرف مواد غذایی که قبل از رفتن به ورزشگاه حاوی چربی های سالم در صبح است. حدود یکی دو ساعت  قبل از رفتن به سالن ورزش باید مواد ذکر شده را بخورید، همچنین نیاز به مصرف ۲۳۶ میلی لیتر آب دارید

۱. خوردن  یک تکه نان گندم  با مالیدن یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی بر روی آن.

۲. مصرف بیسکویت با مقداری پنیر.

۳. نوشیدن شیر یا شیر سویا.

۴. نوشیدن یک چهارم لیوان آب زغال اخته مخلوط شده با نصف فنجان ماست. همه مواد غذایی در بالا شامل حدود ۴۵ گرم از کربوهیدرات ها و پروتئین کم است.

۵. اگر  زمان زیادی قبل از رفتن به باشگاه ندارند، حداقل  باید غذاهایی که حاوی حداقل ۲۵ گرم کربوهیدرات مانند موز بخورید.

۶. یک فنجان کشمش نیز حاوی کربوهیدرات ست که قبل از ورزش مصرف شود.

این مواد غذایی است که باید قبل از رفتن به سالن ورزش مصرف می باشد. با معده خالی رفتن به ورزشگاه کار صحیحی نیست فراموش نکنید که آب نیز برای پاسخگویی به نیاز بدن به مایعات پس از ورزش لازم است. از نوشابه های انرژی زا و یا نوشیدنی های ورزشی حاوی الکل مصرف نکنید.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.