چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، ولی یعقوبی ظهر چهارشنبه در همایش پیاده روی روشندلان اردبیل به مناسب روز جهانی نابینایان تصریح کرد: سه درصد…

به گزارش خبرنگار مهر، ولی یعقوبی ظهر چهارشنبه در همایش پیاده روی روشندلان اردبیل به مناسب روز جهانی نابینایان تصریح کرد: سه درصد از سهم استخدامی هر دستگاه اجرایی طبق قوانین مصوب مجلس متعلق به معلولان است.

وی افزود: با این وجود برخی دستگاه ها این قانون را رعایت نمی کنند و در ادامه استخدام معلولان مطابق با قوانین اجرایی نمی شود.

یعقوبی تاکید کرد: موانع اجرای این قانون در سطح استانی و در سطح ملی در دست بررسی است و امید می رود در آینده نزدیک مشکلات اجرای آن مرتفع شود.

معاون توانبخشی بهزیستی استان در ادامه به ضرورت اجرای تعهدات مناسب سازی معابر توسط ادارات تاکید کرد و گفت: مناسب سازی از مسئولان استانی خواسته شده و بهزیستی نیز به این موضوع نظارت دارد.

وی با بیان اینکه برخی دستگاه ها همکاری مطلوبی در این خصوص دارند، ادامه داد: در عین حال ضروری است سایر دستگاه ها نیز نسبت به تحقق آن فعال تر عمل کنند.

یعقوبی فرهنگ سازی حمایت از معلولان را ضروری خواند و افزود: با فرهنگ مناسب بسیاری از مشکلات فعلی رفع شده و تا حدود زیادی از بار آن کاسته می شود.

وی تاکید کرد: در راستای فرهنگ سازی بهزیستی استان با چاپ بروشور، بنر و اجرای برنامه های متنوع تلاش کرده است فضای حمایتی برای معلولان ایجاد کند.

در این همایش 200 روشندل استان اردبیل مسافت بین میدان ججین تا پارک معلم را طی کرده و مطالبات خود از دستگاه های متولی را با مسئولان  بهزیستی استان در میان گذاشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.