موانع استخدام معلولان در دستگاه های دولتی اردبیل رفع می شود

به گزارش خبرنگار مهر، ولی یعقوبی ظهر چهارشنبه در همایش پیاده روی روشندلان اردبیل به مناسب روز جهانی نابینایان تصریح کرد: سه درصد از سهم استخدامی هر دستگاه اجرایی طبق قوانین مصوب مجلس متعلق به معلولان است.

وی افزود: با این وجود برخی دستگاه ها این قانون را رعایت نمی کنند و در ادامه استخدام معلولان مطابق با قوانین اجرایی نمی شود.

یعقوبی تاکید کرد: موانع اجرای این قانون در سطح استانی و در سطح ملی در دست بررسی است و امید می رود در آینده نزدیک مشکلات اجرای آن مرتفع شود.

معاون توانبخشی بهزیستی استان در ادامه به ضرورت اجرای تعهدات مناسب سازی معابر توسط ادارات تاکید کرد و گفت: مناسب سازی از مسئولان استانی خواسته شده و بهزیستی نیز به این موضوع نظارت دارد.

وی با بیان اینکه برخی دستگاه ها همکاری مطلوبی در این خصوص دارند، ادامه داد: در عین حال ضروری است سایر دستگاه ها نیز نسبت به تحقق آن فعال تر عمل کنند.

یعقوبی فرهنگ سازی حمایت از معلولان را ضروری خواند و افزود: با فرهنگ مناسب بسیاری از مشکلات فعلی رفع شده و تا حدود زیادی از بار آن کاسته می شود.

وی تاکید کرد: در راستای فرهنگ سازی بهزیستی استان با چاپ بروشور، بنر و اجرای برنامه های متنوع تلاش کرده است فضای حمایتی برای معلولان ایجاد کند.

در این همایش 200 روشندل استان اردبیل مسافت بین میدان ججین تا پارک معلم را طی کرده و مطالبات خود از دستگاه های متولی را با مسئولان  بهزیستی استان در میان گذاشتند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*