پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۵۰

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز بر لزوم تسریع دریافت مجوز شهرک صنعتی ماهدشت تأکید کرد. ایرج موفق در گفت‌وگو با…

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز بر لزوم تسریع دریافت مجوز شهرک صنعتی ماهدشت تأکید کرد.

ایرج موفق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: متاسفانه منطقه صنعتی ماهدشت که از سال 1372 در مساحتی بالغ بر 300 هکتار متر مربع بنا شده است تا کنون مجوز لازم برای تبدیل شدن به شهرک صنعتی را دریافت نکرده است.

وی افزود: بر اساس مصوبات دولت این منطقه هرچه سریع‌تر باید به شهرک صنعتی تبدیل شود چرا که در حال حاضر 100 واحد صنعتی در این منطقه به فعالیت مشغول هستند و تجمع این واحدها برضرورت ایجاد شهرک صنعتی می‌افزاید.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای دریافت مجوز بهره‌برداری از این شهرک صنعتی 18 استعلام صورت گرفته است که از این تعداد 16 استعلام مثبت اعلام شده و تنها استعلام سازمان محیط زیست استان و اداره مسکن و شهرسازی باقی مانده است.

موفق از ارسال طرح زیست محیطی شهرک صنعتی به سازمان محیط زیست استان البرز سخن به میان آورد و گفت: این طرح دو بار به سازمان محیط زیست ارسال شده که متاسفانه به دلیل داشتن مشکلاتی، از سوی مسئولان محیط زیست تایید نشده است.

وی در ادامه به دلایل عدم دریافت مجوز از سوی اداره مسکن و شهرسازی اشاره کرد و افزود: وجود واحدهای مسکونی این منطقه از مهم ترین دلایل عدم دریافت مجوز محسوب می‌شود که با انتقال واحدهای مسکونی زمینه صدور مجوز از سوی این اداره فراهم خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در پایان از همایش برد-برد سخن به میان آورد و گفت: منطقه صنعتی ماهدشت از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است که می‌توان با بهره‌گیری از این پتانسیل‌ها زمینه رونق اقتصادی استان را فراهم آورد که همایش بردبرد فرصت بسیار مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری در این منطقه است لذا مسئولان ذیربط باید تلاش کنند تا هرچه زودتر این منطقه به شهرک صنعتی تبدیل شود تا سرمایه‌گذاران با اطمینان خاطر بتوانند در این منطقه فعالیت کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *