چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۰

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از بررسی مشکلات فراروی ترویج زایمان طبیعی خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه ایلام، دکتر…

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از بررسی مشکلات فراروی ترویج زایمان طبیعی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه ایلام، دکتر «علی دل‌پیشه» در اولین کمیته ترویج زایمان طبیعی پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، اظهار کرد: بررسی و رفع مشکلات فراروی متخصصان در راستای ترویج زایمان طبیعی از اهداف و رسالت‌هایی است که در دانشگاه قطعاً با جدیت دنبال خواهد شد.

‌وی افزود: طرح تحول نظام سلامت در نظر دارد رضایتمندی عموم مردم را به صددرصد برساند و در این راه تمام تلاش خود را برای تحقق این هدف ارزنده بکار خواهیم گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به آغاز اجرای بسته بهداشتی از بسته‌های طرح تحول نظام سلامت در کشور اشاره و اضافه کرد: این بسته برای خدمت‌دهی به شهرهای زیر 20 هزار نفر و حاشیه شهرها در نظر گرفته شده که با اجرای این بسته خدمات‌دهی در مناطق مختلف به صورت یکسان و فراگیری صورت خواهد گرفت.

در این جلسه گزارشی در زمینه ترویج زایمان طبیعی مبنی بر تشکیل کمیته دانشگاهی و بیمارستانی، ترویج زایمان طبیعی، سازماندهی نیروی انسانی، انجام پایش و تعیین مشکلات ساختاری در هر بیمارستان پرداخت.

در این جلسه پس از ارائه آمار سزارین به تفکیک پزشکان و مراکز دولتی و خصوصی، تصمیمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت تحقق اهداف مورد انتظار قرائت شد و راهکارهای مناسب جهت کاهش این آمار نیز از سوی حاضرین به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *