جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر، محسن خادم عرب باغی عصر امروز پنج شنبه در دیدار با هیئت تجاری اقتصادی جمهوری خودمختار نخجوان در جلفا…

به گزارش خبرنگار مهر، محسن خادم عرب باغی عصر امروز پنج شنبه در دیدار با هیئت تجاری اقتصادی جمهوری خودمختار نخجوان در جلفا با بیان اینکه مراودات کنونی بین نخجوان و ایران با توجه به ظرفیت های موجود و اشتراکات متعدد کافی نیست، گفت: امیدواریم با برطرف شدن موانع موجود در توسعه همکاری های اقتصادی ایران و نخجوان شاهد گسترش بیشتر مبادلات اقتصادی باشیم.

وی با بیان اینکه وجود منطقه آزاد ارس یک ظرفیت بزرگی برای منطقه است، افزود: تسهیلات ویژه قانونی برای سرمایه گذاری آسان یکی از مزیت های منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس برای گسترش روابط و فعالیت های اقتصادی بین ایران و نخجوان است.

خادم عرب باغی با تاکید بر اینکه باید موانع سر راه نیز برداشته شود، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به پیشرفت های بزرگ علمی که در چند سال اخیر به دست آورده می تواند کمک کننده تولید کنندگان و سرمایه گذاران نخجوانی باشد.

وی همچنین با اشاره به تاکید روسای جمهور این دو کشور بر ضرورت گسترش روابط گفت: ما در ایران توان تامین مواد اولیه تولید را داریم و صنعتگران و تولیدکنندگان نخجوانی می توانند از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند.

همچنین وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری خودمختار نخجوان پیش از دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد ارس از سایت های صنعتی و گردشگری منطقه و چند واحد سرمایه گذاری خارجی و داخلی بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.