دوشنبه، ۱۴ فروردین ۹۶ - ۰۳:۰۱
موتورسیکلت وسپا

دونالد ترامپ ترمز واردات موتورسیکلت وسپا به آمریکا را را در حالی کشیده است که ایتالیا نسبت به تصمیم جدید دونالد ترامپ درباره…

دونالد ترامپ ترمز واردات موتورسیکلت وسپا به آمریکا را را در حالی کشیده است که ایتالیا نسبت به تصمیم جدید دونالد ترامپ درباره افزایش عوارض گمرکی برای محدود کردن واردات موتور وسپا به آمریکا ابراز نگرانی کرده و در این میان دولت ایتالیا نسبت به تصمیم جدید دونالد ترامپ برای مقابله با محصولاتی که بازار تجاری آمریکا را ناتوان کرده است ابراز نگرانی کرده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ترامپ در راستای حمایت از محصولات آمریکایی هزینه عوارض گمرکی جدیدی برای واردات موتورهای مشهور وسپا وضع کرده است و در این میان نیز روزنامه ایل مساجرو طی گزارشی تحت عنوان ترامپ علیه وسپا اعلام جنگ می‌کند ، از این تصمیم دولت جدید آمریکا انتقاد کرد.

موتورسیکلت وسپا

رسانه‌های ایتالیایی به لیست سیاهی اشاره کرده اند که شامل ۹۰ محصول ساخت اروپاست و بر اساس آن دولت آمریکا قصد دارد عوارض گمرکی این ۹۰ محصول اروپایی را تا معادل صد در صد قیمت اولیه آنها افزایش دهد.

ترامپ این تصمیم را برای مقابله با آنچه سیاست تقلب‌آمیز تجاری برخی کشورها نامیده، آغاز کرده و به دنبال آن نیز بر اساس سیاست اقتصادی ترامپ برخی مواد غذایی مانند گوجه فرنگی، کالباس و آب معدنی‌های نستله که شرکت‌های آنها وابسته به کشورهای اروپایی هستند در این لیست سیاه قرار گرفته‌اند.[box type=”shadow” ]وسپا Vespa شرکت موتورسیکلت سازی ایتالیایی است، که در سال ۱۹۴۶ راه‌اندازی شد. بخش اصلی تولیدات این شرکت را اسکوتر تشکیل می‌دهند و دفتر مرکزی و کارخانه اصلی این شرکت در شهر فلورانس ، ایتالیا قرار دارد. واژه وسپا در زبان ایتالیایی به‌ معنای زنبور بی‌عسل می‌باشد.[/box]

اروپا واردات گوشت از آمریکا را به دلیل استفاده از تزریق هورمون در پرورش گاو ممنوع کرده بود. این اقدام اروپا منجر به افزودن چندین کالای اروپایی از سوی ترامپ به لیست سیاه واردات آمریکا شد.

پائولو جنتیلونی نخست وزیر ایتالیا نسبت به اجرای وعده‌های انتخاباتی ترامپ درباره حمایت از محصولات آمریکایی ابراز نگرانی کرد و گفت: کشورهای جی ۷ « ۷ کشور صنعتی شامل آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و آمریکا » در نشست آینده خود باید تکلیف این موضوع را مشخص کنند و موضع مشخصی را در برابر این موضوع که دیگر دارای هیچ ابهامی نیست اتخاذ کنند.

موتورسیکلت وسپا

وی در سخنانی در نشست بازرگانان ایتالیایی افزود: بر ادامه اعتماد خود به اقتصاد و جوامع باز که برای چندین دهه متوالی پیشرفت را برای ما به ارمغان آوردند تاکید می‌کنیم.

ارزش صادرات ایتالیا به ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۷ میلیارد دلار بوده است که بیش از ۱۰ درصد کل صادرات ایتالیا به کشورهای اروپایی را تشکیل می‌دهد.

[highlight]منبع[/highlight]  financialtribune

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *