سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، حمید ملانوری ظهر سه شنبه در شورای حفاظت منابع آب شهرستان رفسنجان اظهار داشت: به دلیل بحرانی بودن وضعیت…

به گزارش خبرنگار مهر، حمید ملانوری ظهر سه شنبه در شورای حفاظت منابع آب شهرستان رفسنجان اظهار داشت: به دلیل بحرانی بودن وضعیت آب و برای حفظ منابع آبهای زیر زمینی از اول تا پایان آذر ماه موتور چاه های کشاورزی شهرستان خاموش می شوند.

وی با اشاره به خشکسالی های اخیر در منطقه و به ویژه رفسنجان و کاهش نزولات آسمانی، افزود: اهمیت توجه به حفاظت منابع آب بر کسی پوشیده نیست و شهرستان رفسنجان نیز یکی از بحرانی ترین مناطق کشور از لحاظ کم آبی و کیفیت آب است.

وی عنوان کرد: متاسفانه شهرستان رفسنجان در طی سالها به صورت بی رویه از منابع آبی استفاده کرده است و امروز شاهد کاهش دبی آب چاهای کشاورزی و حتی آشامیدنی هستیم.

این مسئول تصریح کرد: در این سالها به طور میانگین بین 70 تا 80 سانتیمتر سطح آب های زیر زمینی در شهرستان کاهش یافته است و باعث شده است در مناطقی از شهرستان برای تامین آب شرب مردم نیز دچار مشکل باشیم.

ملانوری با تأکید بر این نکته که باید برای حفظ منابع آب شهرستان اقدامات موثری صورت گیرد، تصریح کرد: از جمله این کارها خاموشی موتور چاه های کشاورزی برای مدتی است.

به گفته وی با توجه به تحقیقات کارشناسان مربوطه بهترین زمان برای این امر که به درختان آسیبی نرسد ماه های آبان، آذر و دی است که در بین این ماهها آذر بهترین زمان است لذا برای حفظ منابع آبهای زیر زمینی از اول تا پایان آذر ماه زمان خاموشی چاه موتورهای کشاورزی خواهد بود.

فرماندار رفسنجان در پایان از مردم و مسئولین خواست برای جلوگیری از بحرانی تر شدن وضعیت آب و کاهش سطح آب های زیر زمینی در امر خاموشی موتور چاه های کشاورزی کمک و همراهی لازم را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *