جمعه، ۲۶ شهریور ۹۵ - ۰۸:۲۱
موجودات فضایی

اظهار نظر فضانورد ناسا در مورد موجودات فضایی در حالی این روزها ورد توجه قرار گرفته است که یکه این فضا نورد یعنی…

اظهار نظر فضانورد ناسا در مورد موجودات فضایی در حالی این روزها ورد توجه قرار گرفته است که یکه این فضا نورد یعنی لروی چیائو، که یکی از فضانوردان داوطلب ناسا است و ۲۳۰ روز از عمرش را در فضا گذرانده ، معتقد است که نهایت خودخواهی است اگر تصور کنیم که انسان‌ها تنها موجودات زنده در این عالم هستی هستند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

با این حال، نظر یکی از فضانوردان سابق ناسا به عنوان فردی که نزدیک به یک سال را در فضا گذرانده است، در این مورد بسیار جالب است. او معتقد است که در تمام نقاط عالم هستی حیات – موجودات فضایی – وجود دارد. اگر چه انسان گام‌های بلندی در زمینه سفر به فضا برداشته است ولی هنوز با این همه پیشرفت، وجود بیگانگان فضایی در هاله‌ای از ابهام است.

چیائو یکی از فرماندهان ایستگاه فضایی بین‌المللی است که چهار ماموریت فضایی را از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۵ انجام داد و در این بازه زمانی موفق به شش پیاده‌روی در فضا و خارج از فضاپیما شد است.

لروی چیائو فضانورد در مقاله جدید که منتشر کرده است به این موضوع پرداخته که چگونه کشف «پروکسیما – بی» اثباتی بر ادعای وی مبنی بر وجود موجودات فضایی است. یکی دیگر از نکاتی که وی در مقاله‌اش ذکر کرده است، آینده مبهم و غیر روشن زمین است و وی حالا بیشتر ار گذشته دعا می کند که ما زمینی ها تا ۲۰ سال آینده بیگانگان فضایی را پیدا خواهیم کرد.

موجودات فضایی

لروی چیائو فضانورد معتقد است:

امکان وجود و یافتن نشانه‌های حیات – موجودات فضایی – از زمانی که انسان نسبت به وجود سیارات و کهکشان‌ها آگاهی پیدا کرد، با انسان همراه شد و با کشف سیاره‌ای شبیه به زمین، امیدواری ما بیش‌تر هم شده است.

ستاره‌شناسان چندی پیش با بهره‌گیری از تلسکوپ‌های رصدخانه‌ جنوبی اروپا (ESO) و تجهیزات دیگر نشانه‌های آشکاری از وجود سیاره‌ پروکسیما-بی (Proxima b) در مدار پیرامون نزدیک‌ترین ستاره به زمین، یعنی ستاره‌ «پروکسیما قنطورس» یافته‌اند. این سیاره هر ۱۱ روز یک بار به گرد ستاره‌ای سرخ و خنکش می‌چرخد. نکته مهمی که دانشمندان در مورد این سیاره هم‌اندازه زمین کشف کرده‌اند این است که سطح آن می‌تواند همچون زمین صخره‎ای باشد و در فاصله و مداری از خورشید منظومه خودش (پروکسیما قنطورس) حرکت می‌کند که پدید آمدن آب روی آن محتمل می‌شود. این سیاره‌ سنگی که کمی پرجرم‌تر از زمین است، به عنوان نزدیک‌ترین فراسیاره‌ به زمین شناخته شده است و همانطور که گفته شد، شاید نزدیک‌ترین حیات ممکن را برای زندگی در ورای منظومه خورشیدی داشته باشد.

 

منبع : DailyMail

6 دیدگاه برای “اظهار نظر فضانورد ناسا در مورد موجودات فضایی ؟”

 1. نگاه گفت:

  یعنی واقعا موجودات فضایی وجود دارن؟

 2. نعیمی گفت:

  یعنی امکان وجود درخت و گل و گیاه توی کره های دیگه هست؟

 3. مطهری گفت:

  یعنی آدم فضایی و موجودات فضایی چه شکلی هستن

 4. باران گفت:

  پروکسیما بی چیه؟موجودفضاییه؟ کاش بیشتر توضیح بدید

  1. چنگیز قیاسی گفت:

   پروکسیما بی، از نزدیک‌ترین سیارات فراخورشیدی است که تا به حال کشف شده شرایطی همانند زمین خورشید را دارد که امکان وجود حیات در اون توسط دانشمندان حتمی اعلام شده است

   1. باران گفت:

    سلام ممنون از راهنمایی و توضیحاتتون.سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *