یکشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۹۶ - ۰۳:۳۱
موجودات هوشمند فضایی

این که بشر چگونه باید با موجودات هوشمند فضایی ارتباط بگیرد سوالی است که همه به دنبال آن هستند ولی دانشمندان می‌گویند دیگر…

این که بشر چگونه باید با موجودات هوشمند فضایی ارتباط بگیرد سوالی است که همه به دنبال آن هستند ولی دانشمندان می‌گویند دیگر وقت آن رسیده که بشر فعالانه تلاش کند با موجودات هوشمند فضایی ارتباط برقرار کند ، البته به شرط آن‌ که عموم مردم شرایط پذیرش این رخداد را داشته باشند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

موجودات هوشمند فضایی

محققان مؤسسه جستجو برای موجودات هوشمند فضایی در نشست انجمن پیشبرد علم آمریکا در سن‌ خوزه ضمن طرح این پیشنهاد گفته‌اند باید به محتوای پیامی که ساکنان زمین می‌خواهند به فضا بفرستند فکر کرد. این محققان بیش از سی سال است با تلسکوپ‌های رادیویی دنبال پیام یا نشانه‌ای از موجودات فضایی می‌گردند. تلاشی که البته تا کنون بی‌نتیجه بوده است.

موجودات هوشمند فضایی

سث شاستک ، مدیر موسسه جستجو برای موجودات هوشمند فضایی ، معقتد است :

بعضی از ما در مؤسسه طرفدار نگرش فعالانه ایم. معتقدیم به‌جای گوش دادن صرف، باید چیزهایی هم به سوی ستاره‌های نزدیک پخش کنیم، بلکه کسی را بیدار کند، یا احیانا پاسخی بگیریم.
اما برخلاف عقیده دکتر شاستک ، گروهی دیگر می‌گویند این‌ که همه را از وجودمان باخبر کنیم، ممکن است خطرناک باشد ! خود آقای شاستک به این امر معترف است:

خیلی‌ها با نگرش فعالانه مخالف‌اند چون خطرناک است. مثل این است که وسط جنگل فریاد بزنی. وقتی نمی‌دانی دور و برت چه خبر است، بهتر است سروصدا نکنی. کسی دلش نمی‌خواهد روی سنگ قبرش بنویسند ‘کسی که باعث شد موجودات فضایی زمین را نابود کنند.

موجودات هوشمند فضایی

از دیگر موضوعاتی که در نشست محققان طرح شد این بود که اگر قرار باشد برای موجودات فضایی پیام بفرستیم، باید چه بفرستیم؟ بعضی دانشمندان هشدار داده‌اند که موجودات فضایی پیشرفته ممکن است سیاره ما را نابود کنند بعضی‌ها معتقد بودند باید نسخه‌ای تروتمیز از تاریخ بشر بفرستیم، دستاوردها را پررنگ کنیم و قسمت‌های منفی را دربیاوریم – مثل مصاحبه کاری، یا اولین قرار با کسی که ازش خوش‌مان آمده. اما دکتر شاستک با این نظر مخالف است. می‌گوید تنها راه علاقمند کردن موجودات فضایی این است که خودمان باشیم. می‌گوید:
نظر من این است که اینترنت را بفرستیم – همه‌اش را – چون اگر اطلاعات زیاد باشد ممکن است چیزی دستگیرشان بشود.

نظر شما چیست؟ آیا ارتباط با موجودات فضایی خطرناک است ؟ فکر می‌کنید باید برای موجودات فضایی پیام فرستاد؟ چه پیامی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *