چهارشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۲۶

آتلتيکو مادريد و چلسي شب گذشته (سه شنبه) در دور رفت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه ويسنته کالدرون به مصاف…

آتلتيکو مادريد و چلسي شب گذشته (سه شنبه) در دور رفت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه ويسنته کالدرون به مصاف هم رفتند که اين ديدار در پايان با تساوي بدون گل به پايان رسيد.

ژوزه مورينيو، سرمربي چلسي در نشست خبري پس از مسابقه گفت: نتيجه‌ صفر بر صفر نتيجه‌اي نبود که به خاطر آن به اينجا آمده باشيم اما از طرفي هم دوست نداشتم که بازي برگشت را در حالي شروع کنيم که از حريف خود عقب هستيم. ‌ تساوي بدون گل در خانه حريف نتيجه‌ مثبتي براي تيم ما محسوب نمي‌شود. مطمئنم که در ديدار برگشت جزئيات، تفاوت‌ها را رقم خواهد زد. تيم ما پيش از مسابقه و در طول مسابقه مشکلات زيادي داشت و چهار بازيکن خود را از دست داديم. دو بازيکن به دليل مصدوميت و دو بازيکن نيز به دليل کارت زرد اما در ديدار برگشت براي کسب پيروزي خواهيم جنگيد.

سرمربي چلسي در ادامه با تمجيد از نمايش خط دفاع تيمش گفت: مدافعان ما نمايش بي نقصي از خود به نمايش گذاشتند و توانستيم ميزبان را ناکام بگذاريم. اين در حالي است که آتلتيکو مادريد اين فصل تيم قدرتمندي بوده و خيلي از تيم‌ها را شکست داده است. تيم من در بازي برابر اتلتيکو نمايش دفاعي خوبي از خود به نمايش گذاشت. طوري بازي کرديم که بازيکنان آتلتيکو مادريد دوست نداشتند. فراموش نکنيم که آنها در اين ورزشگاه تيم‌هايي همچون ميلان و بارسلونا را شکست دادند اما تيم ما توانست بازي را به خوبي کنترل کند و دروازه‌ خود را بسته نگه دارد.

مورينيو در ادامه گفت: به بازيکنانم گفتم سعي کنند در اين ديدار توپ‌ها را به جناحين ببرند. آتلتيکو مادريد تيمي است که پرس قدرتمندي در طول مسابقه انجام مي‌دهد. براي همين من مي‌خواستم بازيکنانم توپ را به کناره‌هاي زمين ببرند و در آنجا نگه دارند. فکر مي‌کنم از اين لحاظ فرنادو تورس از خود عملکرد خوب و مطلوبي را به نمايش گذاشت.

مورينيو درباره شرايط تيمش در ليگ قهرمانان اروپا، گفت: فکر مي‌کنم چندين سال قبل چلسي پروژه‌اي را آغاز کرد که با داشتن بازيکنان بزرگ توانست نتايج مطلوبي را کسب کند. در فوتبال کلمه‌اي به نام بازيکنان به جا مانده از يک تيم وجود دارد و به اين بازيکنان هر ساله بازيکنان جديدي اضافه مي‌شود که اکثرا جوان هستند و اين بازيکنان جوان، بازيکنان پيشکسوت تيم را الگوي خود قرار مي‌دهند.

آقاي “خاص” در ادامه گفت: آتلتيکو مادريد تيم قدرتمندي است که اين فصل بازي‌هاي خوبي از خود به نمايش گذاشته است. آنها براي اولين بار بود که در ليگ قهرمانان اروپا در بازي رفت ميزبان بودند. آنها توانسته بودند ميلان و بارسلونا را پيش از اين در حالي شکست دهند که در بازي رفت مهمان بودند. از قبل مي‌دانستيم آنها تيم با کيفيتي هستند اما بازيکنانم نمايش بي‌نظيري داشتند. از همه آنها راضي ام. داويد لوئيس 90 دقيقه‌ جنگيد و خيلي از توپ‌ها را در ميانه ميدان دور کرد. مدافعان مرکزي ما عالي بودند. براي اشلي کول که چند بازي در ترکيب تيم به ميدان نرفته بود اين ديدار نقطه عطفي محسوب مي‌شود. ميکل، لمپارد و تورس هر کدام وظايف‌شان را به بهترين شکل انجام دادند. من از اين بابت خوشحالم.

سرمربي آبي‌هاي لندن درباره فرناندو تورس، مهاجم تيمش که برابر تيم سابق خود به ميدان رفت، گفت: بازي کردن براي تورس در بازي با آتلتيکو کار سختي بود.

سرمربي پرتغالي چلسي در پا‌يان درباره بازي تيمش برابر ليورپول در ليگ برتر انگليس و بازي برگشت با آتلتيکو مادريد در ليگ قهرمانان اروپا، گفت: شايد مجبور شوم برابر ليورپول به بازيکنان جوانم ميدان دهم. من به تنهايي تصميم نخواهم گرفت و بايد با باشگاه صحبت کنم. من فقط يک مربي هستم نه چيز بيشتر. اين که بازي، روز يکشنبه برگزار مي‌شود باعث خواهد شد که ناخواسته مشکلات زيادي براي ما به وجود بيايد. شايد بهتر بود بازي ما برابر ليورپول جمعه يا شنبه برگزار مي‌شد. ما نماينده فوتبال انگليس هستيم و تنها تيم انگليسي حاضر در اروپا. اسپانيا چهار تيم در اروپا دارد که بهترين شرايط را براي موفقيت آنها فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *