چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۲

ژوزه مورينيو با اعتراف به سختي کار داوران براي تشخيص صحنه‌هاي مشکوک بازي‌هاي جام جهاني 2014، از جمله پنالتي آرين روبن، مهاجم هلند…

ژوزه مورينيو با اعتراف به سختي کار داوران براي تشخيص صحنه‌هاي مشکوک بازي‌هاي جام جهاني 2014، از جمله پنالتي آرين روبن، مهاجم هلند در بازي برابر مکزيک به سايت ياهو گفت: اگر اين تکنولوژي به کار گرفته شود، اين فرصت براي داور چهارم به وجود مي‌آيد که تصوير صحنه مشکوک را ببيند و در قضاوت درباره آن به داور کمک کند. به نظر من داوران هم خوشحال خواهند شد اگر با استفاده از تکنولوژي شک و ترديد‌هايي که درباره قضاوت‌شان وجود دارد برطرف شود.

به نقل از تسنيم، مورينيو افزود: در اختيار داشتن فرصت براي رفع تمام ترديدها و اتخاذ تصميم درست اهميت زيادي دارد، چون گاهي يک کشور احساس مي‌کند که آينده تيمش قرباني يک تشخيص اشتباه شده است و اين به نظر من وضعيت خوبي نيست. استفاده از اين تکنولوژي نه تنها براي داوران که براي مربيان و بازيکنان هم مهم است و با استقبال آنها همراه خواهد شد.

آقاي خاص با اشاره به تصميم جنجالي داور بازي تيم‌هاي ملي هلند و مکزيک در مرحله يک هشتم نهايي جام جهاني 2014 که با اعلام يک خطاي پنالتي مشکوک روي آرين روبن، زمينه‌ساز پيروزي لاله‌ها شد، عنوان کرد: آرين بازيکن من بوده است و بهتر از خيلي‌ها مي‌دانم که او چه بازيکن فوق‌العاده‌اي است. اين را هم مي‌دانم که او به خاطر سرعت بالا و خلاقيتي که دارد بارها و بارها با خطاي بازيکناني که نمي‌توانند او را متوقف کنند،‌ نقش بر زمين مي‌شود اما گاهي هم تلاش مي‌کند که به زمين زدن خود يک پنالتي يا ضربه آزاد بگيرد.

سرمربي پرتغالي چلسي که از مخالفان سخت و سخت شيرجه زدن بازيکنان براي فريب داور است و ظاهراً‌ از تماشاي شيرجه‌هاي روبن در بازي با مکزيک لذت چنداني نبرده است، خاطرنشان کرد: به نظر من اين خيلي مهم است که بازيکنان با صداقت خود، به داوران براي داشتن قضاوتي درست کمک کنند اما حقيقت اين است که تمام بازيکنان اينطور رفتار نمي‌کنند و به همين دليل کار داوران سخت مي‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.