چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۲

سلامت نیوز: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان(محک)، ضمن تحسین حرکت جهانی چالش “سطل آب یخ”، از تقلید آن به نفع…

سلامت نیوز: موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان(محک)، ضمن تحسین حرکت جهانی چالش “سطل آب یخ”، از تقلید آن به نفع كودكان مبتلا به سرطان پرهیز نموده و از هموطنان نیکوکارمان نیز درخواست می‌نماید از انجام آن به نفع موسسه محك و كودكان مبتلا به سرطان خودداری نمايند.

به گزارش سلامت نیوز، موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان “محک” ضمن تحسین حرکت جهانی انجام شده با عنوان چالش سطل آب يخ برای جلب توجه جامعه به موضوع بیماری ALS و با توجه به اینکه به تازگی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی اقدامات مشابه با این رویداد به محک یا به جامعه پیشنهاد داده می‌شود، توجه یاوران گرانقدر محک و آحاد جامعه را به ذکر چند نکته جلب می‌نماید.

بیانیه محک درباره بیماری ALS

– اثرگذاری این حرکت زیبا در نوآوری نهفته در ایده بکر آن برای این بیماری بوده است. بدیهی است که تکرار این عمل و تقلید از آن به نفع كودكان مبتلا به سرطان كه موضوع اين حركت زيباي جهاني نبوده است ، در این فاصله کوتاه از طرح آن در سرتاسر جهان، تصویری خوشایند از محک را در اذهان عمومی به جا نخواهد گذاشت.

– آثار مادي و معنوي چنين اقدام ارزشمندي تنها متعلق به بيماران مبتلا به ALS در سراسر جهان است و هدايت و تخصيص اين آثار به موسسه خيريه محك و كودكان مبتلا به سرطان خارج از اصول حاكم بر اين موسسه است.

– حرکت نمادین انجام شده برای توجه به بیماران مبتلا به ALS در جغرافیا و فرهنگ دیگری طراحی و اجرا شده است که متکی بر عناصر مورد پذیرش آن حوزه بوده و اجرای آن در فرهنگ و جغرافیای ما می‌تواند واجد تعارضات فراوانی باشد که بارزترین آنها به هدر رفتن هزاران لیتر آب در شرایط بحران کم آبی حاکم بر کشور است.

از همین رو، موسسه محک ضمن تحسین مجدد حرکت جهانی انجام شده، از تقلید آن به نفع كودكان مبتلا به سرطان پرهیز نموده و از هموطنان نیکوکارمان نیز درخواست می‌نماید از انجام آن به نفع موسسه محك و كودكان مبتلا به سرطان پرهيز نمايند.

بر همین اساس، موسسه محك براي همراهي با بيماران ALS اسامي و آدرس وب سايت موسسات خيريه حمايت از مبتلايان به اين بيماري را جهت تخصيص كمكهاي علاقه مندان به شركت در اين چالش جهاني ارائه مي كند.

– www.radoir.com انجمن بيماريهاي نادر ايران
– www.helpals.ir انجمن كمك به بيماران ALS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *