پنجشنبه، ۱۹ مرداد ۹۶ - ۱۱:۲۶
موشک الکترون

موشک الکترون که توسط شرکت آمریکایی راکت لب ساخته و آزمایش آن شکست مواجه شده بعد از دو ماه از این آزمایش حالا این کمپانی…

موشک الکترون که توسط شرکت آمریکایی راکت لب ساخته و آزمایش آن شکست مواجه شده بعد از دو ماه از این آزمایش حالا این کمپانی علت ناکامی ماموریت رسیدن موشک الکترون به مدار زمین را اعلام کرده است . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

موشک الکترون در حالی آزمایشش با شکست موجه شده که شرکت آمریکایی Rocket Lab سازنده این آن اعلام کرده علت ناکامی موشک الکترون این شرکت در رسیدن به مدار زمین، به خاطر بروز اشتباه در عملکرد تجهیزات زمینی و نه خود موشک بوده است.

بررسی دو ماهه این شرکت بر روی علت شکست پرواز موشک الکترون که با نظارت سازمان هوانوردی آمریکا آن هم برای یافتن علل این ناکامی انجام گرفته ، مشخص شده است که علت شکست این آزمایش مشکل در تجهیزات پیمانکار سوم این پروژه بوده است.[box type=”shadow” ]در تاریخ 25 می(4 مرداد)، موشک بدون سرنشین الکترون از مجموعه پرتاب راکت لب 1 واقع در شبه‌جزیره ماهیای Mahia نیوزلند به فضا پرتاب شد و طبق آمارهای رسمی، ظرف سه دقیقه به ارتفاع 100 کیلومتری رسید. با این حال، پس از 4 دقیقه و در ارتفاع 224 کیلومتری، ارتباط تیم ماموریت با این سامانه قطع شد. [/box]

موشک الکترون

پس از تحلیل 25 هزار کانال داده در شرکت راکت لب در کالیفرنیا و آزمایش‌های زمینی مشخص شد ناپدید شدن داده‌های متعلق به تجهیزات پیمانکار سوم این پروژه موجب این حادثه شد. در واقع، مشکل در یکی از تجهیزات کلیدی بود که سیگنال‌های رادیویی را به داده‌هایی برای افسران تیم ایمنی تبدیل می‌کرد.

به دلیل ناتوانی در رفع این مشکل از جانب تجهیزات مزبور، داده‌های موقعیتی دریافت شده تا حد زیادی ناصحیح بودند؛  با این حال، داده‌های خود تجهیزات شرکت راکت لب، تحت تاثیر این اشتباه قرار نگرفتند.

این شرکت اعلام کرده جدای از این مشکل، قدم‌هایی برای ممانعت از تکرار این سانحه برداشته شده‌اند اما هیچ تغییر عمده‌ای در موشک الکترون لازم نبود و شرکت آزمایشگاه موشک به دنبال مونتاژ کردن چهار سامانه پرتاب دیگر است. همزمان موشک “الکترون” دیگری برای انتقال به نیوزلند جهت انجام پرتاب آماده است اما تاریخ انجام این ماموریت هنوز تایید نشده است.

موشک الکترون

موشک “الکترون” برای پرتاب کردن ماهواره‌های کوچک با وزن کمتر از 150 کیلوگرم به مدار زمین با هزینه حدود 4.9 میلیون دلار ساخته شده است. پرتاب آزمایشی این موشک 17 متری بخشی از برنامه تجاری – فضایی است که با هدف کاوش و دستیابی به اطلاعات صورت می‌گیرد.

[highlight]منبع[/highlight]   newatlas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *