دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۲:۳۲

فرماندار فیروزه گفت: 150 میلیون تومان اعتبار برای از بین بردن موش‌های روستای نجف‌آباد اختصاص یافت. محمدرضا حاجی‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری…

فرماندار فیروزه گفت: 150 میلیون تومان اعتبار برای از بین بردن موش‌های روستای نجف‌آباد اختصاص یافت.

محمدرضا حاجی‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، اظهار کرد: 150 میلیون تومان اعتبار از سوی معاونت توسعه مناطق محروم روستایی به روستای نجف آباد اختصاص یافت و بناست برای جمع‌آوری بخش قدیمی روستا هزینه شود.

وی ادامه داد: همچنین مباحث بهداشتی در ساخت و سازهای جدید برای استحکام سازی به منظور وارد نشدن موش‌ها پیگیری خواهد شد.

فرماندار فیروزه بیان کرد: مبارزه بیولوژیکی و شیمیایی علاوه بر مبارزه الکتریکی انجام خواهد شد تا مشکل موش‌ها ریشه‌کن شود.

وی افزود: این کمک‌ها مانند یک مُسکن کمی خاطر مردم روستا را آرام می‌کند زیرا برای حل کامل مشکل موش‌ها بیش از این‌ها به کمک و مساعدت نیاز است تا بتوان به طور کامل بافت قدیمی روستا را جمع‌آوری کنیم و به مردم خسارت دیده نیز کمک کرد و هم در ساخت و سازهای جدید طوری عمل شود که موش‌ها نتوانند به داخل منازل ورود یابند.

حاجی زاده بیان کرد: تاکنون هیچ کمک و هزینه‌ای برای روستا داده نشده بود اما با این حال تا چند وقت قبل، شهرستان توانسته بود تا 70 درصد موش‌ها را از بین ببرد ولی مجدد این مشکل بروز کرد چون موش‌ها زاد و ولد زیادی داشتند.

به گزارش ایسنا، مردم روستای نجف آباد مدت‌هاست با موش‌هایی که به خانه‌ها و انبار آذوقه شان حمله کرده‌اند، دست و پنجه نرم می‌کنند، این موش‌ها علاوه بر مشکلات مختلفی که برای روستائیان بوجود آورده‌اند خسارتی به خانه و همچنین آذوقه مردم زده‌اند. حتی چاه‌های فاضلاب از دست این موش‌ها در امان نمانده‌ و این روستا از مشکلات بهداشتی ناشی از این مشکل رنج می‌برد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.