جمعه، ۰۴ مهر ۹۳ - ۰۶:۰۱

امام جمعه بجنورد گفت: ما موظفیم که در راه اصلاح جامعه گام برداریم و مواظب باشیم که مفاسد ما را به راه غلط…

امام جمعه بجنورد گفت: ما موظفیم که در راه اصلاح جامعه گام برداریم و مواظب باشیم که مفاسد ما را به راه غلط نکشانند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌شمالی، حجت الاسلام «ابوالقاسم یعقوبی» در خطبه‌ی نماز جمعه با تذکر به برخی مسئولان اظهار کرد: مسئولان استان کارهایشان را چک کنند که اگر به صلاح جامعه است انجام دهند و اگر فساد تولید می‌کند آن را انجام ندهند.

وی ادامه داد: ما موظفیم که در راه اصلاح جامعه گام برداریم و مواظب باشیم که مفاسد ما را به راه غلط نکشانند.

امام جمعه بجنورد گفت: اگر مردم همین دو جمله که صالح باش، مصلح باش و پیرو مفسد نباش را در سبک زندگی خود اجرا کنند، دنیا گلستان می‌شود.

یعقوبی با اشاره به اینکه 10چیز در استان از لحاظ جرم درجه‌بندی شده است، افزود: در بیشتر شهرستان‌ها مسأله‌ی ضرب و شتم و قتل حرف اول را می‌زند.

وی با طرح این پرسش که چرا باید در جامعه‌ی دینی شاهد این قبیل مسائل باشیم؟ خاطرنشان کرد: حس حسادت، خود بزرگ‌بینی، فقر و تنگ‌دستی، مهرورزی‌ها و عشق‌بازی‌های احساساتی، ریشه‌ی خشم و غضب است.

به‌گفته‌ی امام جمعه بجنورد ، باید اهل منطق و گفت‌وگو بود و ریشه‌ی خشم و غضب را درمان کرد.

یعقوبی با اشاره به امر ازدواج و الگو گیری از ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی(ع) یادآور شد: ازدواج به هنگام، آسان و به دور از هر چشم و هم‌چشمی و آلودگی به گناه از معیارهایی است که باید به آن توجه شود.

وی ادامه داد: شب ازدواج شب اول یک تکلیف است و چرا باید اینقدر صوت، آزاردهنده‌ی اعصاب شهر را به هم بریزد، چون این قبیل عروسی‌ها قرآنی نیست و گناه و معصیت دارد.

امام جمعه بجنورد با اشاره به سرشماری از کشاورزان و دامداران استان، خاطرنشان کرد: برای برنامه‌ریزی در راستای رشد کشاورزی و دامداری به آمار صحیح نیاز است و باید کشاورزان و دامداران با مسئولان مربوطه در این‌باره همکاری داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *