پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر، سعید شیرکوند بعدازظهر چهارشنبه در کارگروه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری منطقه چهار کشور در یاسوج افزود: تعاملات ایجاد…

به گزارش خبرنگار مهر، سعید شیرکوند بعدازظهر چهارشنبه در کارگروه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری منطقه چهار کشور در یاسوج افزود: تعاملات ایجاد شده در عرصه سیاست خارجی و روابط بین الملل در دولت یازدهم می تواند مشکلات گذشته این صنعت را مرتفع کند.

وی بیان کرد: گردشگری در اقتصاد ایران هیچ‌گاه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی قابل توجه نبوده از این رو باید اکنون به دنبال توسعه این صنعت بود.

شیرکوند اظهار داشت: جذب توریسم خارجی یک ضرورت برای شکوفایی ظرفیت های اقتصادی بخش گردشگری، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار است.

معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به مشکلات کنونی بخش گردشگری اشاره کرد و گفت: صنعت گردشگری متاسفانه در سبد هزینه خانواره ها هنوز قرار نگرفته است و این یکی از موانع توسعه این صنعت است.

وی تصریح کرد: وجود برخی نگاههای غلط نسبت به حوزه گردشگری به خصوص به گردشگران خارجی در کشور هم از دیگر عوامل رکود توسعه نیافتگی این صنعت است.

 شیرکوند عنوان کرد: نباید خودمان را از حضور گردشگران خارجی محروم کنیم و باید شرایط برای ورود این گردشگران مهیا شود.

وی اقتصاد نفتی را یکی دیگر از عوامل توسعه نیافتگی اقتصادی گردشگری عنوان کرد و افزود: در گذشته قرار نبود گردشگری درآمد ایجاد کند اما اکنون این صنعت می تواند نقش مهمی در اقتصاد داشته باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *