یکشنبه، ۱۵ اسفند ۹۵ - ۰۲:۲۷
مومیایی گوانو

سالها پیش زمانی که زلزله شدیدی شهر گوانو در کشور اکوادور را لرزاند یکی از بزرگترین کشف های باستان شناسان نیز انجام شد…

سالها پیش زمانی که زلزله شدیدی شهر گوانو در کشور اکوادور را لرزاند یکی از بزرگترین کشف های باستان شناسان نیز انجام شد . آن ها مومیایی را کشف کرده بودند که این مومیایی اسرار زیادی را با خود به همراه داشت و همچنان نیز این مومیایی که مومیایی گوانو نام گرفت معماهای حل نشده ای برای باستان شناسان به همراه دارد . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید .

مومیایی گوانو در پنجم اوت سال ۱۹۴۹ در دیوار های کلیسای قدیمی آسانچن دی‌‌ گوانو کشور اکوادور یافت شد . در آن زمان کشف یک مومیایی در درون دیواره های یک کلیسا برای پژوهشگران تا حدی عجیب بود که از همان زمان کار تحقیق و بررسی روی آن را آغاز کردند .

با بررسی های انجام شده مشخص شده که این مومیایی متعلق به فری لازارو دی سانتوفیمیا است که یک فرانسیسکان از کشو اسپانیا بوده و برای تبلیغ دین کاتولیک به اکوادر آماده است . گفته می شود از زمان حضور فری لازارو در گوانو اتفاقات بسیار خوبی برای مردم شهر افتاده و مردم این شخصیت را بسیار قابل احترام می دانند به همین دلیل او را بصورت مومیایی درون دیواره های کلیسا دفن کرده اند. اما نکته عجیب اینجاست که در این زلزله بسیار شدید تنها دیواری که مومیایی در آن دفن بود ریخته و بقیه کلیسا کاملا سالم مانده است .

افراد بومی بسیار قدیمی در این منطقه اذعان کرده اند که مومیایی در هنگام دفن در یک خمره بزرگ قرار داشته اما باستان شناسان هیچ اثری از این خمره در اطراف مومیایی پیدا نکرده اند . دانشمندان همچنین  با استفاده از روش سن‌ یابی کربنی و  رادیوگرافی روی این مومیایی سن آن را در هنگام مرگ ۸۵ تا ۹۰ سال تخمین زده اند . یکی از نکات جالب در مورد مومیایی گوانو بسته شدن یک روسری به دور سر او است ، برخی معتقدند که این روسری به دلیل بسته نگه داشتن دهان او به دور سرش قرار گرفته و برخی نیز گفته اند که او در هنگام مرگ دندان درد داشته و به دلیل کم کردن درد دندان این روسری را بسته است .

شیوه دفن عجیب و همچنین روسری بسته شده به دور سر مومیایی به خودی خود پر از راز هایی بزرگ هستند اما نکته عجیب تر در مومیایی گوانو کشف یک موش مومیایی شده در کنار جسد فری لازارو دی سانتوفیمیا است . این موش درست به روشی مومیایی شده که جسد را مومیایی کرده اند . در این میان بسیاری معتقد هستند که این موش حیوان خانگی فری لازارو بوده و به دلیل علاقه ای که او به حیوان خانگی اش داشته موش را با وی مومیایی کرده اند و برخی دیگر نیز ماجرا را کمی عجیب تر می دانند به این صورت که پس از مرگ فری لازارو و دفن او موش از راه دیوار به خمره راه می یابد و در کنار صاحبش جان خود را از دست می دهد .

[highlight]منبع [/highlight]: ancient-origins

2 دیدگاه برای “رازهای مومیایی گوانو به همراه موش مومیایی شده کماکان بی پاسخ مانده است ؟”

  1. محمد گفت:

    چه ماجرای مرموزی

    1. میلاد گفت:

      عجب داستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *