چهارشنبه، ۰۲ مهر ۹۳ - ۱۰:۵۲

‌مدیر کل محیط زیست استان کرمانشاه دلیل تاخیر در افتتاح سایت پرنده نگری تالاب هشیلان را کمبود اعتبار عنوان کرد و گفت: قرار…

‌مدیر کل محیط زیست استان کرمانشاه دلیل تاخیر در افتتاح سایت پرنده نگری تالاب هشیلان را کمبود اعتبار عنوان کرد و گفت: قرار بود این پروژه در هفته دولت افتتاح شود، اما بهره برداری از آن به دهه فجر موکول شد.

مهندس تورج همتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: قرار بود سایت پرنده نگری تالاب هشیلان در هفته دولت افتتاح شود، اما به دلیل کبمود اعتبار افتتاح آن به تاخیر افتاد.

وی ابراز امیدواری کرد در دهه فجر امسال شاهد افتتاح سایت پرنده نگری تالاب هشیلان باشیم.

مدیر کل محیط زیست استان کرمانشاه پیشرفت فیزیکی این پروژه را بیش از 70 درصد عنوان کرد و ادامه داد: کار میله‌گذاری سایت تا پایان هفته دفاع مقدس به پایان می‌رسد.

همتی میزان اعتبار هزینه شده برای سایت پرنده نگری تالاب هشیلان را 12 میلیارد ریال عنوان و خاطرنشان کرد: برای افتتاح کامل این پروژه در مجموع 20 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی از سایت پرنده نگری تالاب هشیلان به عنوان یک استراحتگاه طبیعی برای پرندگان یاد کرد و افزود: این سایت جاذبه‌های گردشگری و توریستی را نیز برای مناطق ایجاد می‌کند.

همتی به گوناگونی تنوع زیستی و اکولوژیک تالاب هشیلان نیز اشاره کرد که گونه‌های منحصر به فردی در آن زیست می‌کند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.