پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۰۴

به گزارش خبرنگار مهر، سيد احسن علوي شامگاه چهارشنبه در جريان برگزاري نشست پرسش و پاسخ با دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج…

به گزارش خبرنگار مهر، سيد احسن علوي شامگاه چهارشنبه در جريان برگزاري نشست پرسش و پاسخ با دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج بيان كرد: بر اساس آمارهاي موجود ميزان بيكاري در كردستان دو برابر ميانگين كشور است و اين مهم به هيچ عنوان در شان مردم اين استان نيست.

وي با اشاره به مشكل بزرگتر استان كردستان در حوزه بيكاري افراد فارغ التحصيل دانشگاهي اظهار داشت: در حالي كه دولت هاي مختلفي وعده كاهش بيكاري در كردستان را مطرح كرده اند ولي متاسفانه تاكنون در اين زمينه اقدامات چنداني صورت نگرفته است و همچنان كردستان با مشكلات بيكاري روبرو است.

نماينده مردم شهرستان هاي سنندج، ديواندره و كامياران در مجلس شوراي اسلامي تلاش براي ايجاد اشتغال را يكي از نيازهاي اصلي استان كردستان عنوان كرد و افزود: هر چند كه دولت با محدوديت اعتباري مواجه است ولي بايد از ظرفيت هاي بخش خصوصي براي افزايش سرمايه گذاري در استان كردستان استفاده كرد.

وي به پيگيري هاي صورت گرفته در راستاي جذب سرمايه گذاري هاي بخش خصوصي براي توسعه و پيشرفت استان كردستان در حوزه هاي مختلف اشاره كرد و گفت: ما به عنوان نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي در اين راستا اقدامات خوبي را اجرايي كرده ايم و به همين دليل انتظار مي رود كه اين مهم در دستور كار مديران و مسئولان اجرايي استان كردستان نيز قرار گيرد.

علوي به موضوع رايزني هاي صورت گرفته در راستاي جذب اعتبارات بيشتر به كردستان اشاره كرد و يادآور شد: كردستان در حوزه زيرساخت مشكلات و ضعف هاي جدي دارد و به همين دليل بايد در اولين قدم ضمن جذب اعتبارات بيشتر زمينه براي جبران كمبودهاي استان كردستان در اين بخش فراهم شود تا بتوان از ظرفيت هاي ايجاد شده براي توسعه صنعتي كردستان نيز استفاده كرد.

وي با بيان اينكه هيچ وقت اهل وعده و وعيد به مردم نبوده و نيستم، اظهار داشت: همواره تلاش من در راستاي توسعه كردستان بوده است و سعي كرده ام كه از تمامي ظرفيت هاي خود و ساير همكاران در اين زمينه استفاده كنم كه خوشبختانه در اين دوره همكاري و تعامل مناسبي نيز بين نمايندگان مردم استان كردستان در مجلس شوراي اسلامي وجود دارد.

نماينده مردم شهرستان هاي سنندج، ديواندره و كامياران در مجلس شوراي اسلامي عنوان كرد: من مدعي نيستم مديران و حتي ما نيز در راستاي انجام وظايف خود خطا نمي كنند ولي تمامي تلاش ما اين است كه در چهارچوب قوانين و مقررات موجود در كشور حركت كنيم.

علوي در پايان ضمن تقدير از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج و مسئولان اين واح آموزش عالي به دليل هماهنگي براي برگزاري اين نشست پرسش و پاسخ يادآور شد: بدون شك همواره دانشجويان و دانشگاهيان قشر پيشگام جامعه بوده اند و به همين دليل لازم است كه از ظرفيت دانشجويان در تمامي بخش ها به ويژه حوزه نقد و پرسشگري استفاده كرد.

در ادامه اين مراسم سالار مراي و سيد احسن علوي نمايندگان مردم شهرستان هاي سنندج، ديواندره و كامياران به سوالات شماري از دانشجويان شركت كننده پاسخ دادند و از عملكرد دو ساله خود در مجلس شوراي اسلامي دفاع كردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.