یکشنبه، ۱۰ خرداد ۹۴ - ۰۵:۲۱

میهن پست – در این کره خاکی هنوز هم هستند مکان هایی طبیعی و بکری که هنوز توسط انسان ها تسخیر نشده اند…

میهن پست – در این کره خاکی هنوز هم هستند مکان هایی طبیعی و بکری که هنوز توسط انسان ها تسخیر نشده اند بنابراین برخی از شگفت انگیزترین جاذبه‌های طبیعی سیاره زمین ، زیبایی چشم نواز خود را به واسطه تغییرات طبیعی زمین در میلون ها سال کسب کرده‌اند ، از دریاچه‌های صورتی تا ستون‌های سنگی سر به فلک کشیده که الهام بخش داستان‌ها و فیلم‌های علمی تخیلی بوده‌اند، این نقاط دیدنی و جالب توجه که در نقاط مختلف جهان قرار دارند، هزینه صرف شده برای مسافرت را توجیه می کنند.

حال با هم به تماشای برخی از این مکان های دیدنی و بکری از این کره خاکی می نشینیم که برای گردشگران و علاقه مندان به محیط طبیعی چیز جز بهشت نمی تواند باشد.

چین، Danxia Landforms

چین، Danxia Landforms

چین، Danxia Landforms

کوه‌ها و تپه‌های راه‌راه  “Danxia” واقع در جنوب چین به سال ۲۰۱۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شدند. این منطقه بی نظیر از جنوب شرق تا جنوب غرب چین کشیده شده و بیش از یک هزار مایل امتداد دارد. طرح راه‌راه کوه‌ها و تپه‌های این منطقه به واسطه واکنش لایه‌های سنگ به فشار زمین و اثرات زیست محیطی طی میلیون‌ها سال ایجاد شده است.

نامیبیا، Dead Vlei

نامیبیا، Dead Vlei

نامیبیا، Dead Vlei

حتی اگر به زبان آفریقایی صحبت نکنید، با شنیدن نام این محل می توان تصور کرد با چه منظره‌هایی مواجه خواهید شد. این مرداب مرده در بیابان “نامیب”، تضاد میان تپه‌های شنی قرمز رنگ که زمینی سفید رنگ و ترک خورده را احاطه کرده‌اند، به خوبی نشان می دهد. درخت‌هایی سوخته با عمر هزار سال در این مکان وجود دارند.

بولیوی، Salar de Uyuni

بولیوی، Salar de Uyuni

بولیوی، Salar de Uyuni

مردم اغلب با تماشای نقاشی‌های سورئالیستی با خود فکر نمی کنند که هنر پیرو زندگی است. اما این منطقه مساله دیگری را ثابت می کند. هنگامی که طی فصل بارانی لایه نازکی از آب، بزرگترین نمکزار جهان را به آیینه‌ای گسترده مبدل می کند، به نظر می رسد که آسمان و زمین ترکیبی یکپارچه را تشکیل می دهند. این نسخه‌ای از جهان است که تنها در نقاشی‌ها مشاهده می شود.

ترکیه، Pamukkale

ترکیه، Pamukkale

ترکیه، Pamukkale

چشم اندازی بی نظیر از چندین حوضچه تراورتن و تراس مانند که با آبی فیروزه‌ای پر شده‌اند، توجه هر بازدید کننده‌ای را به سوی خود جلب می کند. این مکان که به نام “قصر پنبه” نیز شناخته می شود از کربنات کلسیم و حوضچه‌های آب گرم با رنگ‌هایی درخشان تشکیل شده است. این مکان در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و از دیگر جاذبه‌های آن می توان به جنگل‌های معدنی، آبشارهای سنگ شده و ویرانه‌های معابد و حمام‌های یونانی اشاره کرد.

مصر، White Desert

مصر، White Desert

مصر، White Desert

“بیابان سفید” هر آنچه که در بیابان‌های معمولی یافت می شود مانند شن، واحه و آفتابی سوزان را در اختیار دارد. اما افزون بر این موارد، صخره‌هایی با اشکالی جالب توجه بیابان سفید را متمایز می کنند. با تور خودروهای چهار چرخ متحرک می توانید اشکالی جالب توجه از صخره‌هایی شبیه قارچ تا جیرجیرک را مشاهده کنید.

اندونزی، Lakes of Mount Kelimutu

اندونزی، Lakes of Mount Kelimutu

اندونزی، Lakes of Mount Kelimutu

سه دریاچه آتشفشانی در کوه “کلیموتو” یکی از جاذبه‌های فراموش نشدنی در جزیره “فلورس” اندونزی محسوب می شوند. افراد محلی عنوان‌های مختلفی را برای این دریاچه‌ها در نظر گرفته‌اند که از آن جمله می توان به “دریاچه مردم کهن” یا “دریاچه ارواح شیطانی” اشاره کرد. رنگ آب این سه دریاچه به طور غیر قابل پیش بینی از آبی به سبز و سپس به سیاه یا قرمز تغییر می کند.

استرالیا، Hutt Lagoon

استرالیا، Hutt Lagoon

استرالیا، Hutt Lagoon

تالاب “هوت” یکی از معدود دریاچه‌های صورتی رنگ جهان است. آب این تالاب به واسطه کاروتینوئید تولیدی از جلبک‌ها به رنگ صورتی است. دیگر دریاچه صورتی رنگ معروف جهان، دریاچه “رتبا” (Retba) در سنگال است که شوری بالای آب آن رنگدانه‌های قرمز تولید کرده و از صنعت پر رونق تولید نمک در این منطقه نیز پشتیبانی می کند.

چین، Zhangjiajie National Forest Park

چین، Zhangjiajie National Forest Park

چین، Zhangjiajie National Forest Park

این پارک جنگلی در استان “هونان” چین قرار داشته و به واقع می تواند الهام بخش دنیایی خیالی باشد. صدها ستون سنگی که بسیاری از آنها صدها فوت ارتفاع دارند، وجه تمایز پارک جنگلی “ژانگ جیاجی” محسوب می شوند. چیدمان و اشکال غیر معمول این ستون‌های سنگی الهام بخش هنر چین بوده، اما می توانند یادآور برخی صحنه‌های فیلم سینمایی “آواتار” نیز باشند.

موریتانی، Richat Structure

موریتانی، Richat Structure

موریتانی، Richat Structure

برای تماشای دقیق این ساختار باید به فضا سفر کنید، اما بی شک ارزش این کار را خواهد داشت! تصاویر ماهواره‌ای ساختاری که شبیه یک چشم بزرگ است را در بیابان “صحرا” آشکار کرده‌اند. نظریه‌ای که برای شکل گیری این دایره با قطر ۳۰ مایل ارائه شده به فرسایش یک گنبد آتشفشانی عظیم توسط بادهای قوی اشاره دارد.

برزیل، Lencois Maranhenses

برزیل، Lencois Maranhenses

برزیل، Lencois Maranhenses

در شمال شرق برزیل و دورتر از حوزه رودخانه آمازون، منطقه‌ای به وسعت ۶۰۰ مایل مربع از تپه‌های شنی و تالاب‌هایی که حاصل بارش باران هستند، وجود دارد. این منطقه شگفت انگیز در پارک ملی  “Maranhenses” قرار دارد. از آنجایی که جاده‌ای برای دسترسی به آن وجود ندارد باید از تور خودروهای چهار چرخ متحرک یا قایق استفاده کنید.

منبع : smartertravel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *