چهارشنبه، ۲۴ بهمن ۹۷ - ۱۲:۵۳
مکان های دیدنی و فراموش شده کشور ویتنام

وقتی صحبت از کشور ویتنام به میان می آید مخاطب موضوع ناخودآگاه ذهنش به سمت جنگ و ویرانی های ناشی تجاوز وحشیانه آمریکا…

وقتی صحبت از کشور ویتنام به میان می آید مخاطب موضوع ناخودآگاه ذهنش به سمت جنگ و ویرانی های ناشی تجاوز وحشیانه آمریکا به این کشور خطور می کند اما این فقط یک روی سکه است چرا که بخش وسیعی از کشور ویتنام را میتوان بهشت گمشده ی زمین نامید.کشوری با زیبایی های خاص واقع شده در منطقه جنوب شرقی آسیا که از شمال با چین و لائوس، از غرب با کامبوج همسایه است و از شرق و جنوب به دریای شرق و اقیانوس آرام منتهی می‌شود. این کشور ۸۶ میلیون نفر جمعیت با ۵۴ نوع نژاد گوناگون دارد. مذاهب بودیسم، مسیحیت ،کائو دائیسم و هوائیسم در ویتنام پیروانی دارند. البته اکثر مردم در این کشور پیرو بودیسم هستند.هم اکنون تعداد زیادی از معابد و کلیساها از جمله جاذبه های گردشگری برای جهانگردان به شمار می روند.به عبارتی دیگر ویتنام کشوری است با هزاران سال تاریخ با شکوه و با پیروزیهای درخشانی که مردم ویتنام در مبارزاتشان بر علیه استعمارگران داشتند شاخص شده‌اند.انقلاب ویتنام در سال ۱۹۴۵ به پیروزی رسید و این کشور توانست در ۲ سپتامبر همان سال استقلال خود را بدست آورد که بعدها این تاریخ روز ملی این کشور نام گرفت.

از آثار میراث فرهنگی این کشور می‌توان از شهر قدیمی و تاریخی «هوآ» نام برد که قدمتی بیش از ۲۰۰ سال دارد و توسط تاجران چینی و ژاپنی ساخته شده و آداب و رسوم و فرهنگ آنان همچنان در این شهر در کنار بناها و آثار معماری دیدنی که همچون گذشته نگاهداری شده، برجای مانده است. این شهر در مرکز کشور واقع است .ویتنام یک شهر ممنوعه هم دارد که از ویژگیهای جالب توجه و بی‌نظیر این شهر این است که موسیقی و رقص‌های سنتی متعلق به هر سلسله که تنها ویژه پادشاهان برگزار می‌شد نیز در این شهر اجرا می‌شود.پارک‌های ملی نیز از جمله دیدنیهای کشور ویتنام به شمار می آید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]ویتنام با جمعیتی حدود ۸۷٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر و وسعتی بالغ بر ۳۲۹٬۰۰۰ کیلومتر مربع یکی از کشورهای تابعه بلوک شرق و اقتصاد کمونیستی است که در سالهای اخیر و به ویژه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تلاش مؤثری برای آزاد سازی اقتصاد خود به خرج داده و پس از حدود ۱۱ سال گفتگوی سخت با اعضای سازمان جهانی تجارت، از سال ۲۰۰۷ به این سازمان پیوسته‌است.[/box]

 در این میان و برای زدودن هرچه بیشتر این کشور از ناملایمات ناشی از جنگ خانمان سوز در این کشور، یک عکاس فرانسوی بنام ریحاهن – Rehahn – و به منظور بررسی ، اکتشاف و توجه به سند چشم انداز فرهنگی متنوع این کشور در سال ۲۰۱۳ به ویتنام سفری خاطره انگیز را آغاز که نتایجی جالب و خاص را از زاویه دوربین خود ثبت و توانست طی مدت ۲ سال تاثیر کار خود را با شناخت طبیعت زیبا و دیدنی این کشور به جهانیان مشاهده کند.

این عکاس معتقد است که باید کشور ویتنام را با فراموش کردن رخداد تلخ جنگ و تاریخچه سیاه آن در ذهن مردم جهان و معرفی و شناخت آن به سایر مردم دنیا به لحاظ توجه به فرهنگ ها و مکان های دیدنی و بکر طبیعی آن همواره  کوشا بود.

البته فراموش نشود که این عکاس با انتشار دو جلد از کتاب سفر خود به ویتنام، آن هم در قالب عکس هایی دیدنی و تماشایی باز هم به اکتشاف طبیعت بکر این کشور پرداخته و این روزها هم کشور ویتنام و هم تلاش این هنرمند عکاس برای نشان دادن روی دیگر کشور جنگ زده ویتنام از زیبایی ها و مکان های دیدنی طبیعی مود توجه کاربران دنیای مجازی قرار گرفته است.

با هم در میهن پست تصاویری دیدنی و زیبایی را که این عکاس فرانسوی در طی سفرش به کشور ویتنام توانسته است به زیبایی هرچه تمامتر از دریچه دوربینش به ثبت برساند را تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع[/highlight]    boredpanda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.