مکان های دیدنی و فراموش شده کشور ویتنام
مکان های دیدنی ویتنام

مکان های دیدنی و فراموش شده کشور ویتنام از دریچه دوربین عکاس فرانسوی

وقتی صحبت از کشور ویتنام به میان می آید مخاطب موضوع ناخودآگاه ذهنش به سمت جنگ و ویرانی های ناشی تجاوز وحشیانه آمریکا به این کشور خطور می کند اما این فقط یک روی سکه است چرا که بخش وسیعی از کشور ویتنام را میتوان بهشت گمشده ی زمین نامید.کشوری با زیبایی های خاص واقع شده در منطقه جنوب شرقی آسیا که از شمال با چین و لائوس، از غرب با کامبوج همسایه است و از شرق و جنوب به دریای شرق و اقیانوس آرام منتهی می‌شود. این کشور ۸۶ میلیون نفر جمعیت با ۵۴ نوع نژاد گوناگون دارد. مذاهب بودیسم، مسیحیت ،کائو دائیسم و هوائیسم در ویتنام پیروانی دارند. البته اکثر مردم در این کشور پیرو بودیسم هستند.هم اکنون تعداد زیادی از معابد و کلیساها از جمله جاذبه های گردشگری برای جهانگردان به شمار می روند.به عبارتی دیگر ویتنام کشوری است با هزاران سال تاریخ با شکوه و با پیروزیهای درخشانی که مردم ویتنام در مبارزاتشان بر علیه استعمارگران داشتند شاخص شده‌اند.انقلاب ویتنام در سال ۱۹۴۵ به پیروزی رسید و این کشور توانست در ۲ سپتامبر همان سال استقلال خود را بدست آورد که بعدها این تاریخ روز ملی این کشور نام گرفت.

از آثار میراث فرهنگی این کشور می‌توان از شهر قدیمی و تاریخی «هوآ» نام برد که قدمتی بیش از ۲۰۰ سال دارد و توسط تاجران چینی و ژاپنی ساخته شده و آداب و رسوم و فرهنگ آنان همچنان در این شهر در کنار بناها و آثار معماری دیدنی که همچون گذشته نگاهداری شده، برجای مانده است. این شهر در مرکز کشور واقع است .ویتنام یک شهر ممنوعه هم دارد که از ویژگیهای جالب توجه و بی‌نظیر این شهر این است که موسیقی و رقص‌های سنتی متعلق به هر سلسله که تنها ویژه پادشاهان برگزار می‌شد نیز در این شهر اجرا می‌شود.پارک‌های ملی نیز از جمله دیدنیهای کشور ویتنام به شمار می آید.

ویتنام با جمعیتی حدود ۸۷٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر و وسعتی بالغ بر ۳۲۹٬۰۰۰ کیلومتر مربع یکی از کشورهای تابعه بلوک شرق و اقتصاد کمونیستی است که در سالهای اخیر و به ویژه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تلاش مؤثری برای آزاد سازی اقتصاد خود به خرج داده و پس از حدود ۱۱ سال گفتگوی سخت با اعضای سازمان جهانی تجارت، از سال ۲۰۰۷ به این سازمان پیوسته‌است.

 در این میان و برای زدودن هرچه بیشتر این کشور از ناملایمات ناشی از جنگ خانمان سوز در این کشور، یک عکاس فرانسوی بنام ریحاهن – Rehahn – و به منظور بررسی ، اکتشاف و توجه به سند چشم انداز فرهنگی متنوع این کشور در سال ۲۰۱۳ به ویتنام سفری خاطره انگیز را آغاز که نتایجی جالب و خاص را از زاویه دوربین خود ثبت و توانست طی مدت ۲ سال تاثیر کار خود را با شناخت طبیعت زیبا و دیدنی این کشور به جهانیان مشاهده کند.

این عکاس معتقد است که باید کشور ویتنام را با فراموش کردن رخداد تلخ جنگ و تاریخچه سیاه آن در ذهن مردم جهان و معرفی و شناخت آن به سایر مردم دنیا به لحاظ توجه به فرهنگ ها و مکان های دیدنی و بکر طبیعی آن همواره  کوشا بود.

البته فراموش نشود که این عکاس با انتشار دو جلد از کتاب سفر خود به ویتنام، آن هم در قالب عکس هایی دیدنی و تماشایی باز هم به اکتشاف طبیعت بکر این کشور پرداخته و این روزها هم کشور ویتنام و هم تلاش این هنرمند عکاس برای نشان دادن روی دیگر کشور جنگ زده ویتنام از زیبایی ها و مکان های دیدنی طبیعی مود توجه کاربران دنیای مجازی قرار گرفته است.

با هم در میهن پست تصاویری دیدنی و زیبایی را که این عکاس فرانسوی در طی سفرش به کشور ویتنام توانسته است به زیبایی هرچه تمامتر از دریچه دوربینش به ثبت برساند را تماشا می کنیم.

 

منبع    boredpanda

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*