پنجشنبه، ۳۰ فروردین ۹۷ - ۱۲:۱۴
مکان های ممنوعه

امروزه مکان های ممنوعه و حیرت انگیزی در سراسر جهان وجود دارند که تنها افراد خاصی به آنها دسترسی داشته و اجازه ورود…

امروزه مکان های ممنوعه و حیرت انگیزی در سراسر جهان وجود دارند که تنها افراد خاصی به آنها دسترسی داشته و اجازه ورود به آنها را دارند. در ادامه قصد داریم تعداد از این مکان ها را برای شما کاربران عزیز معرفی کنیم. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ممکان های ممنوعه که در این لیست آورده شده اند  تنها برای افرادی در دسترس هستند که عضو گروهی خاص بوده و یا اینکه ثروت مشخص و بالایی دارند. البته شاید در آینده روزی برسد که این مکان ها برای همه افراد جامعه در دسترس باشند اما اکنون چنین نیست .

کمپانی هاوک در سیلند : این مکان که یکی از مکان های ممنوعه دنیا به حساب می آید به عنوان کشوری رسمی شناخته نمی شود و در واقع بر روی یک سکوی ضد هوایی باقی مانده از جنگ جهانی دوم دور از ساحل سافِک انگلستان شکل گرفته است و از مکان های انحصاری جهان بشمار می آید. کمپانی هاون یک مرکز داده فرا ساحلی بود که هر چیزی را نگهداری می کرد. آن ها محدودیت قوانی کپی رایت را نداشتند، زیرا سکو در قلمروی هیچ کشوری نبود. تنها کسانی که به طور رسمی و ویژه دعوت می شدند، می توانستند به این مرکز وارد گردند.

مکان های ممنوعه

جزیره مارها در برزیل : این جزیره نیز در لیست مکان های ممنوعه دنیا قرار دارد . توضیح بیشتر این که در نقطه ای دور از سواحل سائو پائولو در کشور برزیل، سرزمینی به نام «جزیره مارها» قرار دارد. دولت برزیل اجازه ورود هیچکس به جزیره را نمی دهد، زیرا این مکان مملو از مارهای خطرناک است. خزندگانی که در جزیره زندگی می کنند، «افعی های سرنیزه ای زرین» نام دارند و به شدت مرگبار هستند. زهر آن ها می تواند گوشت بدن را ذوب کند.

مکان های ممنوعه

بایگانی های مخفی واتیکان در ایتالیا : این بایگانی ها به پاپ رهبر کاتولیک های جهان تعلق دارند و به نوعی کاملا مخفی به شمار نمی روند. نکته اینجاست که هیچکس بدون اجازه مستقیم پاپ نمی تواند وارد این بایگانی ها شود. در نظر داشته باشید که شما تنها می توانید از اسناد قدیمی تر از ۷۵ سال بازدید نمایید.

مکان های ممنوعه

مقر ویکی لیکس در سوئد : بدون شک شما نیز تا به حال نام ویکی لیکس را شنیده اید. آن ها گاهی اوقات اطلاعات سری دولت ها و مقامات را فاش می کنند و بسیاری سعی دارند که این سازمان را به تعطیلی بکشانند. اما به علت قرار گرفتن پایگاه داده ویکی لیکس در یک سازمان اینترنتی سوئدی به نام «باناهوف»، چنین چیزی ممکن نیست. این مکان که در کوه های استکهلم قرار گرفته، پناهگاهی است که می تواند در برابر حملات هسته ای نیز مقاومت کند.

مکان های ممنوعه

منطقه ۵۱ در آمریکا : تقریبا هیچ کس نمی تواند به این مکان وارد شود. جالب اینجاست که کسی از درون منطقه ۵۱ نیز خبر ندارد. برخی ها گفته اند که مکان یاد شده پایگاهی نظامی است، اما متخصصانِ موجودات فرازمینی به شدت اعتقاد دارند که در منطقه موجودات فضایی و بیگانه ها حضور دارند. این بخش یکی از اسرار آمیز ترین نقاط جهان به شمار می رود.

مکان های ممنوعه

باشگاه ۳۳ در آمریکا : باشگاه ۳۳ در ابتدا به عنوان رستوران در دیزنی لند فعالیت داشت و در نهایت به باشگاهی خصوصی و به یکی از مکان های انحصاری جهان تبدیل شد که والت دیزنی از آن برای سرگرم کردن افراد مهم بهره می گرفت. در راهرو پنلی مخفی وجود دارد که یک زنگ را آشکار می کند. شما باید نحوه کار کردن با آن را بلد باشید تا بتوانید وارد گردید. این مکان اخیرا برای ۱۰۰ نفر اولی که درخواست شان را ارائه کردند و ۲۵ هزار دلار هزینه اولیه را تقبل نمودند، باز گشت.

مکان های ممنوعه

مژگوریه در جمهوری باژقیرستان : مژگوریه از مکان های انحصاری جهان است که اگر شما جز ۱۷ هزار شهروند این سرزمین نباشید، نمی توانید به آن وارد شوید. دولت فدرال روسیه چنین تصمیمی گرفته و به هیچکس اجازه ورود نمی دهد، زیرا کمپانی های مخفی روسی در این مکان قرار دارند.

مکان های ممنوعه

[highlight]منبع [/highlight]   diply

7 دیدگاه برای “مکان های ممنوعه و حیرت انگیزی که افراد خاصی به آن ها دسترسی دارند ؟”

 1. ملودی گفت:

  آخه چرا این جاهای دیدنی باید ممنوعه باشه

 2. برقی گفت:

  چقد جالب بود

 3. سفید برفی گفت:

  توضیحات در این مورد مختصر بود

 4. توفیق گفت:

  خوش به حال اون آدمای خاص

 5. راشد گفت:

  چه جاهای مرموزی

 6. شهبال گفت:

  کاش منم جزو این آدمای خاص بودم

 7. رنگرز گفت:

  تا حالا اسم همچین جاهایی رو نشنیده بودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.