چهارشنبه، ۰۴ دی ۹۸ - ۰۸:۰۵
مک لارن اسپیدتیل

مک لارن اسپیدتیل در حالی توانست به سرعت بیش از 400 کیلومتر در ساعتی دست پیدا کند که این خودرو با چنین سرعتی…

مک لارن اسپیدتیل در حالی توانست به سرعت بیش از 400 کیلومتر در ساعتی دست پیدا کند که این خودرو با چنین سرعتی رکورد دار داخلی سرعت در کمپانی مک لارن به شمار می آید.  برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه شوید.

مک لارن اسپیدتیل حالا با رکورد 403 کیلومتر در ساعت از خودروی F1  پیشی گرفت و حالا سریع ترین ساخته مک لارن محسوب می شود.

ثبت رکورد جدید با اسپیدتیل، بخشی از برنامه شرکت مک لارن برای دستیابی به بیشترین سرعت ممکن محسوب می شود. پیشتر این کمپانی در اسپانیا و آلمان نیز رکوردگیری های مشابهی را انجام داده است.

رکوردشکنی مک لارن اسپیدتیل در ایالت فلوریدا و در مرکز فضایی کندی اتفاق افتاده است. گفته می شود در این رکوردشکنی کِنی برَک (Kenny Brack) راننده تست ارشد شرکت مک لارن پشت فرمان اسپیدتیل نشسته و 30 مرتبه در پیست سه مایلی به سرعت 403 کیلومتر در ساعت دست پیدا کرده است!

سیستم باتری اسپیدتیل که پیوسته خود را شارژ می کند، بهترین نسبت قدرت به وزن را در صنعت خودرو دارد. همچنین این ابر اتومبیل، ایرودینامیک ترین ساخته شرکت مک لارن محسوب گشته و وزن آن به لطف شاسی مونوکوک فیبرکربنی در 1430 کیلوگرم محدود شده است.

مایک فلوییت (Mike Flewitt) مدیر بخش خودروسازی مک لارن مرکز فضایی کندی را محلی برای جابجایی مرزهای عملکرد و تکامل مهندسی دانسته و از اینکه اسپیدتیل در چنین مکانی رکوردشکنی کرده، ابراز خشنودی نموده است. وی در ادامه صحبت های خود به تمجید از ابرخودروی ایرودینامیک کمپانی خود پرداخته و گفته:

اسپیدتیل واقعا یک اتومبیل خارق العاده است که بر روح پیشگام بودن مکلارن تاکید کرده و عزم این شرکت برای ثبت بنچمارک های جدید در حوزه عملکرد سوپر اتومبیل ها و ابرخودروها را به نمایش می گذارد. همانطور که قبلا به اطلاعتان رسانده ایم، نیروبخش مک لارن اسپیدتیل پیشرانه ای هیبریدی است که از ترکیب موتور 4 لیتری V8 توئین توربو و یک موتور الکتریکی به وجود آمده است.

این پیشرانه توانایی تولید 1055 اسب بخار قدرت و 1150 نیوتن متر گشتاور را دارا بوده و قادر است در زمانی کمتر از 13 ثانیه سرعت اسپیدتیل را به 300 کیلومتر در ثانیه برساند. نهایت سرعت این خودرو هم همان رقمی است که در رکوردشکنی اخیر ثبت شده، یعنی 403 کیلومتر در ساعت.

بر اساس برنامه ریزی ها تحویل این خودرو از فوریه 2020 آغاز می شود. از این سوپر اتومبیل هیجان انگیز تنها 106 دستگاه تولید خواهد شد که البته تمامی آنها از قبل به فروش رسیده اند. این را هم اضافه کنیم که اسپیدتیل با قیمت 2 میلیون و 240 هزار دلار، یکی از گران ترین خودروهای حال حاضر جهان به شمار می رود.

باهم در میهن پست تصاویری از مک لارن اسپیدتیل را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: motor1[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.