شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، دلاور بزرگ نیا پیش از ظهر شنبه در مراسم تجلیل از خادمان ستاد تسهیلات سفر مازندران بیان کرد: در…

به گزارش خبرنگار مهر، دلاور بزرگ نیا پیش از ظهر شنبه در مراسم تجلیل از خادمان ستاد تسهیلات سفر مازندران بیان کرد: در سال جاری رئیس میراث فرهنگی کشور بدنبال فضای رتبه بندی بین استان های سراسر کشور نبودند ولی با اعلام 8 استان برتر در زمینه گردشگری و خدمات سفر مازندران در صدر قرار گرفته است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران بیان کرد: استان مازندران  زمانی در جذب گردشگر موفق است که اقامت ها را طولانی تر کند.

بزرگ نیا با بیان اینکه در جذب گردشگر، مسافر و بازار هدف تمام استان های کشور بسرعت در حال فعالیت هستند، اذعان داشت: استان های دیگر کشور جاذبه های دست ساختی را برای جذب گردشگر تعریف می کنند که باید مازندران هم در این امر اقداماتی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه باید سرمایه گذاری در بحث گردشگری جدی گرفته شود، اظهارداشت: باید برای به منصه ظهور رسیدن سرمایه گذاری در بحث گردشگری به سرمایه گذاران  کمک و آنان را حمایت کنیم.

بزرگ نیا با توجه به استقبال بسیار مسافران  از مراکز فرهنگی و تفریحی فرهنگی باید مراکز فرهنگی را به روز و ایجاد تنوع در این برنامه ها، خاطرنشان کرد: بدلیل شرایط اقلیمی مازندران و شرایط آب وهوایی آن بهترین فرصت برای هدایت مسافران بیشتر در این مراکز برای شناخت اداب و رسوم، اقوام و آیین بوده است.

وی بیشترین مسافر به استان را بر اساس ارزیابی های صورت گرفته از استان های خراسان رضوی، شمالی، آذربایجان غربی و شرقی و قزوین بوده است و حفظبازار هدف بسیار مهم است.
بزرگ نیا از استاندار مازندران خواستار نگاه ویژه به تبلیغات و بازار یابی در زمینه گردشگری، جذب مسافر و بازار هدف شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به مصوبه هیات دولت مبنی بر تشکیل ستاد اجرایی خدمات سفر قانونی و دائمی، گفت: به همین منظور از دی ماه سال جاری دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران راه اندازی شد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.