دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۶

انقلاب اسلامی که با تفکر و تدبر حضرت امام خمینی (ره) در ایران به وقوع پیوست، ادامه بعثت انبیا بود. دکتر حمید میرزاده…

انقلاب اسلامی که با تفکر و تدبر حضرت امام خمینی (ره) در ایران به وقوع پیوست، ادامه بعثت انبیا بود.

دکتر حمید میرزاده ظهر امروزدر مراسم افتتاح و بازدید از نمایشگاه عکس “یاد آفتاب” با تقدیر از مدیر کل تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد، گفت: برگزاری نمایشگاهی از عکس های خاطره انگیز امام و جمعی از یاران باوفایش در روزهای سخت و دشوار قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، حرکتی قابل تقدیر از سوی تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امام خمینی با کتاب و حکمت آمد و کارهایی که ایشان برای انقلاب و جمهوری اسلامی انجام دادند، بر اساس فرمان‌های آسمانی و تدبیر و حکمتی بود که داشتند و نه تنها باعث نجات مردم ایران از رژیم ستمشاهی شد، بلکه این انقلاب باعث ایجاد زمینه‌ای برای بیداری اسلامی در تمام کشورهای اسلامی شد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران موجب شد تا بسیاری از کشورهای اسلامی از این پسوند استفاده کرده و استقلال خود را به دست آورند که در پی آن انسان‌ها نیز تکریم شدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما باید یاد آن روزگاران سخت را گرامی بداریم، چراکه این روزها ایام الله و بیانگر عظمت اسلام در تاریخ بشریت است.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد، گفت: این روز یکی از مهم‌ترین روزهای الهی برای ما مسلمانان  است که سرمنشا و سرچشمه تحولات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در ایران و دنیا شد.

میرزاده ادامه داد: در قرآن آمده است که حضرت موسی(ع) هم وقتی که مبعوث شد، آمد تا مردم خود را از تاریکی به روشنایی هدایت کند و حرکت امام خمینی رحمة الله علیه نیز همانند حضرت موسی بود که مردم را از ظلمت و تاریکی رهایی بخشید و به سوی نور و امید و روشنایی راهنمایی کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری نمایشگاه عکس “یاد آفتاب” را گامی در جهت پاسداشت سالگرد رحلت امام خمینی راحل دانست و از این گونه اقدامات فرهنگی قدردانی کرد.

در افتتاح این نمایشگاه، دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه، حجت الاسلام علی عسکری معاون پارلمانی دانشگاه، دکتر کاردار معاون دانشجویی دانشگاه، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه، قدمیاری مدیر تشکل‌های اسلامی سیاسی ، سید محمد تقی طباطبائی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وقربانی مشاور رئیس دانشگاه آزاد، میرزاده را همراهی کردند..

شایان ذکر است نمایشگاه عکس یاد آفتاب به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و قیام تاریخی 15 خرداد در سازمان مرکزی دانشگاه واقع در پونک برپا برپا شده است و تا پایان هفته جاری در طبقه همکف بلوک دو اداری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه دارد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.