دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۰۹:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر، علی داودی شامگاه دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران افزود: در شش ماهه نخست امسال 40 هزار نفر از مردم…

به گزارش خبرنگار مهر، علی داودی شامگاه دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران افزود: در شش ماهه نخست امسال 40 هزار نفر از مردم گیلان به مراکز انتقال خون استان مراجعه و خون خود را اهدا کردند.

وی همچنین اهدای خون را اهدای زندگی دانست و اظهارداشت: این رقم نسبت به سال گذشته دو درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیرکل انتقال خون گیلان با بیان اینکه معمولا اهدای خون در فصل گرم سال کم می شود، اظهار امیدواری کرد: در شش ماهه دوم سال رشد اهدای خون به اندازی نیاز مصرف بیمارستان های استان برسد.

وی افزود: زنان و مردان به ترتیب سه و چهار بار در طول سال می توانند اهدای خون داشته باشند.

داودی تصریح کرد: همه افرادی که به مراکز انتقال خون استان مراجعه می کنند نخست از سوی پزشکان تحت معاینه بالینی قرار می گیرند اگر به هر دلیلی واجد شرایط اهدای خون نباشند اهدای خون انجام نخواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه بیشتر نیاز خونی گیلان به گروه های خونی O منفی و A منفی است، افزود: تامین گروه های خونی منفی در سطح استان بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل انتقال خون گیلان بیان داشت: لازمه اصلی اهدای خون سلامت جسمی، رفتاری و اجتماعی خود فرد است.

وی افزود: با توجه به اینکه اهدای خون اهدای زندگی است از تمام مردم خواست با مشارکت بیشتر در امر اهدای خون نقش محوری در تامین و ارتقا سلامت جامعه ایفا کنند.

داودی با اعلام اینکه خون سالم نجات دهنده زندگی است، اذعان داشت: خون سالم از مهمترین منابع ملی هر کشور برای سلامت جامعه است.

 وی یادآورشد: نقش اهدای خون علاوه بر سلامت و تندرستی افراد به عنوان یک کار خدا پسندانه در فرهنگ دینی یاد شده است.

مدیرکل انتقال خون گیلان اذعان داشت: فرد با اهدای خون خود، جان بسیاری از بیماران نیازمند به خون را از خطر مرگ نجات می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.