یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۴۴

سید ˈمحسن موسویˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان بارش های شهرهمدان از ابتدای سال زراعی (مهرماه گذشته)…

سید ˈمحسن موسویˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان بارش های شهرهمدان از ابتدای سال زراعی (مهرماه گذشته) تاکنون 308 میلی متر گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 85 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت 11 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: کمترین بارش های سال زراعی جاری استان همدان مربوط به فامنین با 244 میلی متر گزارش شده است که نسبت به سال گذشته 40 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت هشت درصد افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: بیشترین بارش های امسال نیز مربوط به شهرستان نهاوند با 376 میلی متر گزارش شده است که نسبت به سال گذشته 47 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت شش درصد افزایش یافته است.

موسوی افزود: میزان بارش های 24 ساعت گذشته در شهر همدان 15میلی متر ، ملایر و تویسرکان هفت میلی متر، کبودراهنگ ، قهاوند و فامنین سه میلی متر، بهار 22 ، اسدآباد 17 ، نهاوند 39 و رزن 30 میلی متر گزارش شده است.

وی اظهار داشت: بررسی و تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده استمرار فعالیت سامانه بارشی در استان تا سه روز آینده است.

موسوی اضافه کرد: بر اساس نقشه ها تا سه روز آینده آسمان استان همدان ابری ، گاهی با رشد ابر و در برخی از ساعات به تناوب رگبار، رعد و برق و گاهی احتمال غبار رقیق پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه در این مدت در برخی از ساعات بر سرعت وزش باد افزوده می شود افزود: در طول فعالیت سامانه دمای هوای همدان به طور نسبی کاهش می یابد.

موسوی گفت: حداکثر دمای هوای شهر همدان در 24 ساعت گذشته 22 درجه سانتیگراد و حداقل دمای این شهر 10 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.

وی اضافه کرد: گرمترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته مربوط به فامنین با 27 درجه سانتیگراد بالای صفر و خنک ترین نقطه مربوط به اسدآباد با هفت درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.

به طور کلی آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوههای مرتفع ، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد، به شدت متغیر است.

زمستان های این استان سرد، پربرف و باران و در تابستان ها دما معتدل است.

7523/551

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.