شنبه، ۲۱ بهمن ۹۶ - ۰۴:۳۵
میزان سقف برداشت از خودپردازها

میزان سقف برداشت از خودپردازها در حالی برای مدت محدودی افزایش یافته است که خیلی از مردم به دلیل پایین بودن این سقف…

میزان سقف برداشت از خودپردازها در حالی برای مدت محدودی افزایش یافته است که خیلی از مردم به دلیل پایین بودن این سقف از برداشت با مشکلات جدید روبرو بودند . البته ناگفته نماند که علت کاهش برداشت از دستگاه های خودپرداز دلالی قانع کننده ای دارد.

توضیح بیشتر این که میزان سقف برداشت از خودپردازها به دلایل امنیتی برای جلوگیری از سوء استفاده های بانکی و مهمتر از همه برای اینکه که میزان پول کمی که در این خودپردازها به منظور برداشت توسط مشتریان در شرایط اضطراری برای مدت 12 الی 24 ساعت تدارک دیده شده است، کاهش یافته است.

و حالا در آستانه نوروز 97 و افزایش تقاضا برای پول نقد ، بانک مرکزی مجوز افرایش میزان سقف برداشت از خودپردازها را به 500 هزار تومان صادر کرده است.

هر ساله در ایام پایانی سال تقاضا برای پول نقد در خودپردازها افزایش پیدا می‌کند. از این رو بانک مرکزی نیز طی سال‌های اخیر برای مدتی محدود به بانک‌ها اجازه افزایش این سقف را می‌دهد.

در این میان از 20 تا 25 اسفند سال جاری تا حدود 20 فروردین 97 تمامی بانک‌ها مجاز خواهند بود سقف برداشت از خودپردازها را از 200 به 500 هزار تومان افزایش دهند.

البته باید گفت که افزایش میزان سقف برداشت از خودپردازها درون بانکی خواهد بود ، یعنی هر بانکی مشتریان خود را پوشش می‌دهد و دارنده عابر بانک تنها با مراجعه به خودپرداز آن می‌تواند 500 هزار تومان برداشت کند، در غیر این صورت میزان قابل برداشت همان 200 هزار تومان است.

میزان سقف برداشت از خودپردازها

بنابراین دلیل این موضوع هم این است که انتقال ارقام بالا در فاصله پایانی اسفند و فروردین هزینه‌های بالایی برای بانک‌ها دارد که نمی‌توانند پیش‌بینی کنند قرار است تا چه اندازه مشتریان سایر بانک ها برای برداشت وجه به شعب آنها مراجعه کنند، از این رو فقط مشتریان خود را برای سقف ۵۰۰ هزار تومانی پوشش می‌دهند.

مدیر اداره نظام های پرداخت یادآور شد که از اوایل اسفند بانک‌ مرکزی بخشنامه مربوط به امکان افزایش سقف برداشت از خودپردازها را به شبکه بانکی ابلاغ خواهد کرد و بانک‌ها نیز می‌توانند بنا به خواست خود در این باره اقدام کنند.

هموطنان عزیز توجه داشته باشند که اگر هر موقع از سال کارت بانکی خود را مفقود کرده اند می توانند حتی در روزهای تعطیل با مراجعه به عابر بانک ، برای سوزاندن سریع کارت بانکی مفقودی خود اقدام کنند .

البته توجه داشته باشید که بایستی جهت سوزاندن غیر حضوری کارت بانکی مفقودی خود ، باید به بانک مربوط مراجعه کنید ، مثلا اگر کارت بانکی شما برای بانک ملت هست حتما بایستی به عابر بانک ملت مراجعه کرد.

راهنمای سوزاندن سریع کارت بانکی مفقودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *