پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۳

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز همایش احیای زکات شهرستان ورامین با حضور مسئولین و مدیران اجرایی، ائمه جماعات، دهیاران و اعضای شورای…

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز همایش احیای زکات شهرستان ورامین با حضور مسئولین و مدیران اجرایی، ائمه جماعات، دهیاران و اعضای شورای فرهنگی روستاها در سالن تبیان اداره تبلیغات اسلامی ورامین برگزار شد.

در این مراسم حمید آرونی با اشاره به مشارکت مردم ورامین در پرداخت زکات اظهار داشت: امروز ورامین در زمینه پرداخت زکات جایگاه قالب توجهی در سطح استان تهران دارد که این مسأله نشأت گرفته از عرق دینی و مذهبی مردم این دیار دارد.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) ورامین افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) به وسیله ائمه جماعات و دهیاران روستاها و توزیع بروشور و اقلام فرهنگی این باور را به کشاورزان انتقال داده که در صورت پرداخت زکات، همان مبلغ صرف آبادانی و توسعه آن روستا خواهد شد که این مسأله نقش مهمی در افزایش میزان پرداخت زکات در ورامین داشته است.

آرونی گفت: ورامین و پیشوا بیشترین آمار پرداخت زکات در استان تهران را دارا هستند و میزان پرداخت زکات در این شهرستانها به هفت میلیارد ریال رسیده و این در حالیست که میزان پرداخت زکات در سال اول تشکیل ستاد احیای زکات شهرستان ورامین 10 میلیون ریال بوده که اکنون به میزان 700 برابر افزایش داشته است.

در ادامه این مراسم نماینده ولی فقیه در ستاد احیای زکات استان تهران اظهار داشت: امروز ستاد احیای زکات شهرهای مختلف کشور رسالت مهم و خطیری را بر دوش خود دارند و آن آگاهسازی کشاورزان از برکات و آثار احیای زکات در زندگی فردی و اجتماعی است.

حجت الاسلام سید صالح یاسینی ادامه داد: در این مسیر ائمه جماعات، دهیاران و شوراهای فرهنگی روستاها به عنوان بازوان ستاد احیای زکات شهرستان نقش مهم و غیر قابل انکاری را ایفا می کنند و در صورت ایجاد ارتباط دو سویه می توان در این زمینه به موفقیت های بیشتری دست پیدا کرد.

وی اضافه کرد: زکات آثار اجتماعی فراوانی در زندگی اجتماعی و حل مشکلات مردم دارد به طوری که  اگر کشاورزان و دامداران بر اساس برآوردها شرعی، زکات و دیگر حقوق تعلق گرفته بر اموالشان را پرداخت کنند بسیاری از نابسامانیهای اقتصادی جامعه سامان یافته و خانواده های بی بضاعتی که دچار مشکلات مالی هستند نجات پیدا می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.