چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۲۱

عباس کریمی روز چهارشنبه در نشستی با سرپرست فرمانداری مشگین شهر افزود: تاکنون 112 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان شهرهای…

عباس کریمی روز چهارشنبه در نشستی با سرپرست فرمانداری مشگین شهر افزود: تاکنون 112 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان شهرهای شمالی استان خریداری و یک هزار و 20 میلیارد ریال نیز از این بابت به کشاورزان پرداخت شده است.

وی گفت: قیمت تضمینی هر کیلوگرم گندم با افت مفید 4 درصد 15 هزار ریال است و به زودی کار خرید از کشاورزان مناطق سردسیر از جمله شهرستان مشگین شهر نیز آغاز خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در ماه مبارک رمضان قیمت نان در استان افزایش نخواهد یافت از آزاد سازی تدریجی قیمت نان پس از ماه مبارک رمضان خبر داد.

وی افزود: در همین راستا شهرستان سرعین به عنوان پایلوت استانی انتخاب شده است.

وی سهم سرانه کشوری آرد را هفت و نیم کیلوگرم ذکر کرد و افزود: این رقم در استان اردبیل تا 11 کیلوگرم برای هر نفر متغییر است.

به گزارش ایرنا ، سرپرست فرمانداری شهرستان مشگین شهر نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت 340 نانوایی سهمیه پز و 65 نانوایی آزاد پز ، مغایرت آماری 18 هزار نفری جمعیت این شهرستان را دلیل کمبود نان در برخی از مناطق ذکر کرد.

ابراهیم امامی از مسوولان شرکت غله اردبیل در اختصاص 345 تن آرد خام به عشایر دامنه های سبلان قدردانی کرد.

7117/594/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.