یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۰۳:۱۴

فرماندار بندرعباس با اشاره به برگزاری همایش تجارت الکترونیک در هفته‌ی پایانی مرداد در بندرعباس افزود: این همایش می‌تواند نویدبخش افق‌های جدید در…

فرماندار بندرعباس با اشاره به برگزاری همایش تجارت الکترونیک در هفته‌ی پایانی مرداد در بندرعباس افزود: این همایش می‌تواند نویدبخش افق‌های جدید در فعالیت‌های اقتصادی هرمزگان باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، «احمد مرادی» ظهر دیروز(شنبه 26 مردادماه) در جمع خبرنگاران افزود: همه‌ی دولت‌ها ضمن مهیا کردن زیرساخت‌ها، فرصت‌های اقتصادی و تأمین امنیت تجارت، زیرساخت‌های مخابراتی و الکترونیکی برای تجارت الکترونیک را نیز فراهم می‌کنند که ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نماینده‌ی عالی دولت در شهرستان بندرعباس ادامه داد: در سال 2010 میلادی حجم مبادلات تجارت الکترونیک جهان بیش از 1500 میلیارد دلار بوده و پس از آن نیز روند رو به رشد خود را حفظ کرده که ایران نیز باید به‌دنبال افزایش سهم خود از این بازار باشد.

وی با اشاره به مزیت‌های تجارت الکترونیک خاطرنشان کرد: پرداخت آسان، عدم نیاز به سفرهای درون و برون‌شهری و امکان مقایسه‌ی کیفیت و خدمات پس از فروش گسترده از جذابیت‌های اصلی این تجارت در جهان هستند.

فرماندار بندرعباس یادآور شد: هرمزگان بعنوان بزرگ‌ترین دروازه‌ی واردات و صادرات کالا و استان هم‌جوار با بازارهای مصرفی کشورهای حاشیه‌ی جنوبی خلیج‌فارس و پیشینه‌ی قوی کسب و کار و تجارت باید جایگاه خود را در تجارت الکترونیک نیز تثبیت کند.

مرادی با بیان اینکه در ماده‌ی 33 قانون برنامه چهارم توسعه به ارتقای فضای کسب و کار الکترونیک نگاه ویژه‌ای شده است، تصریح کرد: در صورت گسترش تجارت الکترونیک، در محیط پیرامونی کشور می‌توان امنیت پایدار اقتصادی در توسعه‌ی روابط با کشورهای همسایه و صاحبان تجارت که عمدتاً در مسائل سیاسی کشورشان نیز تأثیر گذارند برقرار کرد.

به گزارش ایسنا، همایش تجارت الکترونیک، بازاریابی و گردشگری 29 مرداد با همکاری استانداری هرمزگان و شرکت آذرک هولدینگ در بندرعباس برگزار می‌شود.

«رضا مدرس» دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور استانداری هرمزگان پیش از این کسپر زیمنسکیˈ مدیر ارشد گوگل بین سال‌های 2006 تا 2013 ، «خوزه ال تروچادو» مدیرکل مارکتینگ وب سایت expedia بزرگترین سایت گردشگری دنیا، «الن اورو» رئیس انجمن تجاری بازاریابی تعاملی IAB اروپا و مشاور دولت‌های اروپایی در اقتصاد، «بس ون دن بلد» مشاور و استراتژیست آنلاین مارکتینگ و سنو هواپیمایی KLM ، «کریستین هاجسون» مشاور وب مارکتینگ برندهای بزرگ دنیا هم‌چون مایکروسافت را از سخنرانان این همایش معرفی کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.