چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۲۳

پلیس اسپانیا در حال تحقیق از مرد ثروتمند ایرانی-بریتانیایی است که متهم شده 9 زن را به زور در خانه خود نگه داشته…

پلیس اسپانیا در حال تحقیق از مرد ثروتمند ایرانی-بریتانیایی است که متهم شده 9 زن را به زور در خانه خود نگه داشته بود و از آنها سوء‌استفاده جنسی می‌کرد.

به گزارش شرق، این پرونده با شکایت یکی از این زنان مبنی بر خشونت خانگی به جریان افتاد و پس از آن ماموران پلیس به ویلای شجاع شجاعی واقع در شهر ماربلای اسپانیا رفتند. ویلای این مرد ساختمانی مجلل است که 10 اتاق خواب دارد و به سبک عربی ساخته شده است.

ماموران هنگام بازرسی خانه متوجه حضور 9 زن 20 تا 30‌ساله و همچنین هفت کودک 9ماهه تا هفت‌ساله شدند.

برخی از این زنان ادعا کردند میلیونر 56‌ساله آنها را به زور در آن خانه نگه داشته است. این زنان که اتباع آلمان، قزاقستان، مغولستان و روسیه هستند، گفتند در دوران تحصیل در مدرسه مد لندن با شجاعی آشنا شدند و این مرد قول داد آنها را وارد دنیای مد ‌کند اما آنان را به اقامت در ویلایش مجبور کرد. چند نفر از این زنان که از خانواده‌های ثروتمند هستند، مدعی شدند شجاعی آنان را وادار می‌کرد بخشی از هزینه اجاره ویلا را بپردازند. آنها ادعا کردند شجاعی با اعمال فشار روی خانواده یا تهدید به گرفتن بچه‌هایشان آنان را وادار به تمکین می‌کرد.

شاکیان همچنین گفته‌اند شجاعی آنها را به مصرف داروهای ضدافسردگی مجبور می‌کرد.  شاکیان همچنین ادعا کردند شجاعی خود را «غول نفتی» و از دوستان باراک اوباما و ولادیمیر پوتین معرفی کرده است. 

 پلیس بعد از شنیدن این ادعاها شجاعی را بازداشت کرد. او در بازجویی‌ها تمام اتهاماتش را رد کرد و بعد از دو روز با قرار وثیقه آزاد شد. شجاعی مردی متاهل است و از همسر 33‌ساله دانمارکی خود دوفرزند دارد که آنها نیز در همین ویلا سکونت دارند.

شجاعی که در سال ۲۰۰۸ تابعیت بریتانیایی گرفته است در بازجویی‌ها گفت این زنان همگی به میل خود به خانه وی رفته و در آنجا آزاد بودند و هر وقت می‌خواستند، می‌توانستند ویلا را ترک کنند اما شاکیان ادعا کرده‌اند فقط در صورتی حق ترک ویلا را داشتند که از قبل با شجاعی هماهنگ می‌کردند و همیشه باید با راننده او از خانه خارج می‌شدند. در همین حال، یکی از همسایه‌ها گفته همیشه ورود و خروج زنان را به این خانه می‌دید.

شجاعی در پاسخ به اتهامات مطرح‌شده گفته این زنان از کارمندان شرکتش بودند که با میل خودشان با او رابطه جنسی برقرار می‌کردند. او همچنین ادعای دیگری را مطرح کرده و گفته در دو روزی که در بازداشت بوده مبلغ زیادی پول، جواهرات، آثار هنری و قالیچه‌های ایرانی از خانه‌اش مفقود شده و وی قصد دارد موضوع را پیگیری کند.

در همین حال، «بی‌بی‌سی» گزارش داد پلیس در بازرسی از ویلا نامه‌ای پیدا کرده که از شجاعی برای سخنرانی در مجلس عوام بریتانیا دعوت شده بود. در حال حاضر تحقیق درباره مرد ایرانی – بریتانیایی ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.