یکشنبه، ۰۹ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۱

‌مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان کرمانشاه، میانگین عمر مینی‌بوس‌های استان را 28.33 سال اعلام کرد و گفت: ناوگان مینی‌بوسرانی کرمانشاه…

‌مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان کرمانشاه، میانگین عمر مینی‌بوس‌های استان را 28.33 سال اعلام کرد و گفت: ناوگان مینی‌بوسرانی کرمانشاه نسبت به میانگین کشوری 3.3 سال پیرتر است.

بهمن خسروانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با اشاره به وجود 3400 دستگاه خودرو در ناوگان مسافری درون شهری استان عنوان کرد: در حال حاضر 299 اتوبوس، 1984 مینی بوس و 1153 سواری کرایه در ناوگان عمومی مسافری استان فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به فرسوده بودن بخشی از ناوگان مسافری استان عنوان کرد: در حال حاضر میانگین عمر اتوبوس‌های برون شهری استان 10.6 سال، مینی بوس 28.3 سال و سواری کرایه 8.4 سال است.

خسروانی، مینی‌بوس‌های استان را با متوسط عمر 28.3 سال فرسوده ترین ناوگان مسافری استان عنوان کرد و افزود: این ناوگان نسبت به متوسط عمر مینی‌بوس‌های کشور 3.33 سال پیرتر است.

وی با تاکید بر ضرورت نوسازی مینی بوس‌های استان، خاطرنشان کرد: سنوات گذشته اعتبارات و تسهیلاتی به منظور جوان سازی این ناوگان داده شده، اما به دلایل مختلف رانندگان برای نوسازی خودروهای خود متقاعد نشدند.

وی با بیان اینکه رانندگان مینی‌بوس‌ها توان پرداخت قیمت مینی بوس جدید را ندارند، گفت: در حال حاضر رانندگان این وسایل با مینی بوس فرسوده خود که قیمت آن حدود 15 میلیون تومان است، مسافر جابجا می‌کنند و این توان را ندارند که خودروی خود را کنار بگذارند و به طور مثال 100 میلیون تومان بدهند و مینی بوس جدید خریداری کنند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان کرمانشاه عنوان کرد: تسهیلات داده شده به این رانندگان کفاف خرید مینی‌بوس جدید را نمی‌دهد.

وی از پیگیری به منظور تامین اعتبارات در راستای جوان‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی استان خبر داد و اظهار کرد: در همین راستا وزارت راه و شهرسازی نیز اعتباراتی را به منظور جوان‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی در سراسر کشور اختصاص داده است.

خسروانی در ادامه با اشاره به فعالیت 15 هزار و 627 دستگاه خودرو در ناوگان باری استان عنوان کرد: عمر متوسط این ناوگان 17 سال است و می‌توان گفت از این نظر در شرایط مطلوبی قرار داریم.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان کرمانشاه در پایان از فعالیت 22 هزار راننده در ناوگان حمل و نقل برون شهری استان خبر داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *